Innowacyjna firma ma nowoczesne narzędzia

przez | 8 lipca 2022
Każdy właściciel firmy to przyzna: nic tak nie poprawia samopoczucia, jak dobra firmowa organizacja i administracja. Tony danych i makulatury, naglące terminy i ginące stale ważne dokumenty – to zgroza, która nie pozwala spać po nocach. Ład jest więc najistotniejszy, ponieważ pozwala na bardziej niezawodną pracę, a tym samym nie naraża nas na nieporządek, który byłby w stanie narobić nam niepotrzebnych problemów, przykładowo, w czasie kontroli.

Toshiba LX830

Autor: Toshiba
Źródło: Toshiba
Bardzo pomocne dla utrzymania porządku w organizacji są dwa narzędzia: system do raportowania oraz narzędzia do budżetowania. System do raportowania powinien byćjak najbardziej nowoczesny, oznacza to, że, musi odznaczać się efektywnością i ekonomicznym uzasadnieniem. Zastosowanie nowoczesnego systemu raportowania ułatwia dostęp do aktualnych informacji, a także wspiera efektywne zarządzanie w firmie. Najlepiej by było, jakby taki system posiadał możliwość integracji z pozostałymi pomocnymi usługami, które nie są złączone stricte z samym raportowaniem.

System raportowania pozwala przeprowadzić ciekawe analizy. Jesteśmy w stanie dzięki niemu przyrównać osiągane wyniki z przeszłości, wybadać tendencje, które w dzisiejszych czasach panują w naszej branży, możemy porównać wersję budżetów i ich realizacji w określonych okresach. Z łatwością i niezwykłą swobodą jesteśmy w stanie zbadać dynamikę zmian określonych wielkości w okresie kilku lat, analizę wskaźników finansowych albo analizy prognoz finansowych. To oczywiście jedyniekilka propozycji, bo dobry system do raportowania posiada wiele pozostałych pomocnych możliwości.

Podobnie, bardzo przydatne w każdej firmie są narzędzia do budżetowania. Najbardziej profesjonalny jest taki, który odpowiednio zastępuje standardowe, stare narzędzia, jakie wykorzystywane są w analizie finansowej, albo controllingu, czyli arkusze kalkulacyjne (na przykład Excel), lecz też proste aplikacje tworzone przez programistów. Pamiętaj, iż nowatorskie budżetowanie (o budżetowaniu) to koniec z nudnym, żmudnym przepisywaniem danych, ręcznym sklejaniem arkuszy czy koniecznością wstawiania korekt przy każdej zmianie w strukturze arkusza.

Szukasz może innych tego typu pomysłów wiążących się z poruszanym w tym wpisie zagadnieniem? Jest na to doskonała metoda: kliknij tu oraz zobacz więcej w tej ofercie (https://www.tuv.com/poland/pl/certyfikacja-zgodnie-z-norm%C4%85-en-iso-15378.html)!

Dobry system do budżetowania pomaga zarządzać wielką ilością zbiorów danych controllingowych, zarządzaniem szeregiem uprawnień dostępowych konkretnych użytkowników, co zwielokrotnia bezpieczeństwo zgromadzonych w systemie danych. Najważniejsza jest jednakowoż wspaniała skuteczność przygotowywana analiz ekonomicznych.