Handel i marketing od kuchni, czyli kilka rad dla właścicieli firm, którzy zamierzają przyjąć na etat przedstawiciela handlowego

przez | 18 kwietnia 2022
Najprawdopodobniej część osób twierdzi, że marketing mobilny to inaczej akwizycja albo pewien rodzaju handlu obwoźnego, tymczasem nic bardziej mylnego. Wspomniane określenie odnosi się do bardzo efektywnej formy reklamy, która odpowiednio ukierunkowana może przynieść reklamodawcy spore zyski. Przekaz reklamowy jest opracowywany zarówno w formie króciuteńkiej notki, jak i fotografii, a później wysyłany jako SMS lub MMS do ściśle określonej grupy odbiorców.

content marketing

Autor: Mark Hillary
Źródło: http://www.flickr.com
Znajomością tego typu terminów, a także konkretnymi kompetencjami, powinna pochwalić się kobieta, która uczestniczy w rekrutacji i jednocześnie chce zarabiać na utrzymanie jako przedstawiciel handlowy. Rejestr wymagań, jakie obligatoryjnie trzeba postawić kandydatom jest rzecz jasna o wiele dłuższy. Wiedza teoretyczna jest niezmiernie ważna, ale o przyjęciu do pracy zadecydują konkretne cechy charakteru, np. samodzielność, pozytywne nastawienie do ludzi, otwartość, a także miła aparycja, schludny wygląd oraz gotowość do dalekich wyjazdów. W czasie rozmowy warto więc zapytać kandydata tak o rodzaje badań marketingowych , jak i o pozazawodowe plany.Gdy wreszcie zostanie wybrany idealny kandydat, wtedy nadchodzi pora na podpisanie kontraktu, a potem na przekazanie podstawowych narzędzi pracy. Jeżeli wybieramy laptopa i komórkę dla świeżo zatrudnionego przedstawiciela, to równocześnie musimy pamiętać, że te przedmioty są wyznacznikiem prestiżu koncernu (więcej szczegółów ). Stary, zniszczony notebook i brak potrzebnych programów mogą w pewnym stopniu nadszarpnąć doskonałą reputację nawet tej cenionej firmy.

infografika marketingowa

Autor: MSLGROUP Global
Źródło: http://www.flickr.com
Osobną sprawą staje się natomiast wybranie właściwego modelu samochodu. Najrozsądniej zakupić dwuślad o niedużej pojemności silnika, bo wtedy faktury i obieg faktur za gaz nie będą astronomiczne, chociaż jeżeli takim autem będzie poruszał się przedstawiciel światowego koncernu samochodowego, to wtedy gabaryt limuzyny bądź zwykłej osobówki nie jest bez znaczenia. Na tylnej klapie najczęściej umieszcza się logo, a także slogany oraz dane teleadresowe. Tymczasem każdy kierowca firmowego pojazdu ma obowiązek troszczyć się o powierzonego mu volkswagena, a dodatkowo musi cały czas kontrolować stan wozu oraz daty przeglądów, więc osoba pracująca na stanowisku przedstawiciela powinna wykazać się też niemałą odpowiedzialnością. Czytaj też .