Gdzie szukać swojej pierwszej pracy, jak należycie przygotować się do rozmowy

przez | 6 maja 2022
Po zakończeniu nauki na studiach albo w szkole młodzi ludzie najczęściej stają przed problemem znalezienia swojej pierwszej pracy. Pewne z tych osób czas ten wykorzystują nie tylko na zabawę i dużą ilość nauki, lecz również na zdobycie jakiegokolwiek zawodowego doświadczenia. Nawet praca na kilka godzin w restauracji czy barze szybkiej obsługi pozwala na dorobienie do budżetu, lecz daje także możliwość podania tego w CV, na co niejeden pracodawca zwraca baczną uwagę.

Rozmowa o pracę

Autor: iStock
Źródło: iStock
Dużo korzystniej są widziane osoby, jakie były aktywne od tych, które ograniczały się jedynie do nauki. W czasie nawet prostych prac młodzi ludzie uczą się zasad organizacji pracy, poznają co to odpowiedzialność, co im się bardzo później może przydać przy szukaniu konkretnej pracy. Niektóre osoby posuwają się jeszcze dalej i próbują znaleźć jakieś zajęcie w zawodzie, którego się aktualnie uczą. Przeważnie tego typu praca może się skończyć przedłużeniem umowy, jeżeli właściciel firmy będzie znał daną osobę, to dużo wygodniej będzie mu ją zatrudnić, jeżeli spełniać będzie oczekiwania.

Porównaj –

Na rozmowie o pracę

Autor: HEMMERSBACH
Źródło: HEMMERSBACH
Zdecydowana większość studentów jednak będzie stawać przed koniecznością poszukania jakiejś pracy, i z tego też powodu ślą oni czasami setki odpowiedzi na pojawiające się oferty i ogłoszenia. Jeżeli otrzyma się zaproszenie na spotkanie w sprawie pracy, to trzeba mieć na uwadze, aby się do tego odpowiednio przygotować. O eleganckim ubiorze nie trzeba chyba przypominać nikomu, warto także się dowiedzieć, jakie pytania na rozmowie kwalifikacyjnej mogą być zadawane i pomyśleć nad odpowiedziami. Z pewnością należy chociaż trochę zapoznać się z firmą, do jakiej złożyło się aplikację, bo taka tematyka bardzo często pojawia się podczas rozmów o pracę.

Zaciekawił Cię przedstawiany artykuł? Jeśli tak, to sprawdź także uwagi spod linku (https://www.kidsclinic.pl/poradnia-dla-doroslych/dietetyczna-dla-doroslych), gdyż one również odnoszą się do podobnej problematyki.

Wiele osób zapewne się też zastanawia, o co pytać na rozmowie o pracę, tu także należy wcześniej pomyśleć, czego chciałoby się dowiedzieć od swojego przyszłego pracodawcy. Na pewno można poruszyć kwestię zasad panujących w pracy, godzin, w jakich się pracuje, oraz zasad premii i wynagrodzeń, bo przez to można będzie poznać lepiej firmę, w jakiej będzie się pracowało – zobacz www.