Gdzie będzie najlepiej można wynająć lokal na firmową siedzibę, czym się charakteryzują przemysłowe parki.

przez | 10 maja 2022
Każda firma potrzebuje do swojego funkcjonowania odpowiedniej siedziby. Jeżeli jest to niewielka, jednoosobowa działalność, to z reguły będzie wystarczające założenie jej w swoim mieszkaniu lub domu. Również z biurami nie ma większych problemów, gdyż ich wybór na rynku jest naprawdę duży, i każdy chętny coś właściwego dla siebie znajdzie. Dużym zainteresowaniem przykładowo się cieszą przeróżne biurowce, w jakich oferuje się lokale w różnej wielkości.

fabryka

Źródło: http://www.flickr.com/
Plusem wynajmowanych lokali w tego typu biurowcach będzie to, że odchodzą kłopoty związane z administrowaniem obiektem, gdyż wszystkimi sprawami tego typu zajmuje się właściciel. Lecz nie wszystkim firmom będą wystarczać biura, niektóre z nich potrzebują powierzchni magazynowych czy dużego obiektu na prowadzenie produkcji. Szczególnie w tym ostatnim przypadku wchodzą w grę bardzo duże koszty, lecz również i często inwestycje są pokaźne. Czasami słyszy się nawet w mediach o nich, kiedy kolejny międzynarodowy (zobacz patent międzynarodowy koszty) koncern będzie poszukiwał miejsca na swoją produkcję.

Źródło: powierzchnie magazynowe do wynajęcia

pracownicy

Autor: Roger Blackwell
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli inwestycja jest duża, to już tak łatwo ze znalezieniem terenu nie będzie, bo przeważnie będzie konieczna odpowiedniej wielkości działka z całym niezbędnym wyposażeniem, oraz dostęp do odpowiedniej kadry pracowników. Takie tereny inwestycyjne nie są zbyt powszechne, bowiem wymagają dużej ilości zezwoleń, planów gospodarczych i przede wszystkim zezwoleń władz które zarządzają terenami, gdzie wszystko się znajduje. W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się przygotowane strefy, przygotowane właśnie na rozwijanie tego typu inwestycji. Strefy takie posiadają kompleksową infrastrukturę, bardzo dobre połączenia komunikacyjne i jednocześnie dostęp do wykwalifikowanych pracowników. Równocześnie tego typu park przemysłowy daje różnego rodzaju bonifikaty dla inwestorów, na przykład pod postacią obniżek stawek za grunty czy wysokości podatków. To wszystko ma za zadanie zachęcenie do kolejnych projektów, które nie tylko będą dawać pracę w regionie, ale zapewniają spore przychody dla gminy, w której są położone.

Może Cię zainteresować: