Folia ochronna na telefon – po co powinniśmy ją stosować?

przez | 10 maja 2022
Szkło wyświetlacza jest twarde oraz odporne na czynniki zewnętrzne. Niestety, nie jest ono niezłomne. Przy upadku z większej wysokości zdoła się stłuc lub mocno zarysować. Czy folia zdoła uratować go przed tego typu wypadkiem?

smartfon

Autor: Maurizio Pesce
Źródło: http://www.flickr.com
Multum osób mniema, że folia na telefon psuje jego wygląd, pogarsza obsługiwanie panelu dotykowego, a nieprawidłowo przylepiona dodatkowo zmniejsza widoczność na ekranie a nieraz zniszczyć wyświetlacz. Wyświetlacz komórki zaciera się od najmniejszych elementów, na przykład wpychanie go do torebki czy kieszeni w spodniach. Niekiedy nawet nie mniemamy, iż jakaś czynność może powodować rysowanie powierzchni. Przez popularność folii zabezpieczających fabrykanci polepszyli technologię mocowania ich do szybki, obecnie nie wykorzystuje się kleju akrylowego a silikonowy. Nie wpływa on nic a nic na powierzchnię. Nieraz folie z jego dodatkiem reklamowane są jako „bezklejowe”. Spoiwo jednakże jest, ale niezwykle pewne i nieszkodliwe. Nie wywołuje uszkodzeń matrycy. Jeżeli chodzi o dalsze dodatki dla użytkownika, można wybierać w nawierzchniach. Folia na telefon (nasza strona internetowa) może być błyszcząca a także matowa. Niektórzy twierdzą, iż ta pierwsza w najmniejszym stopniu „szpeci” aparat telefoniczny, ta druga bardziej. Jednak gołym okiem tego nie widać.

nokia

Autor: Nokia
Źródło: Nokia
Nie wpływa to w żadnym razie na estetykę komórki. Najdroższe jak dotychczas są folie sporządzone ze szkła pancernego, które w najogromniejszym stopniu ochraniają nasz sprzęt. Cena takiego gadżetu to mniej więcej 50 złotych, kosztuje więcej od zwykłej folii, dlatego że cena tamtej oscyluje w granicach 20 złotych.

Wyrób jakim jest folia (zobacz owijarka Vincent) na telefon nie jest znacznym wydatkiem . Wystarczy przypatrzeć się sprzętom z naklejoną osłoną i możemy natychmiast zaobserwować, iż nie jest to dostrzegalne. Nie szpeci przy tym urządzenia, zapewniając mu przy tym asekurację przed otarciami a także możliwym zbiciem ekranu.