Dlaczego opłaca się korzystać z funduszy unijnych?

przez | 5 sierpnia 2022
Właściciele firm muszą borykać się z wieloma problemami – już od początku przygody z własną działalnością przechodzą kłopotliwą walkę z procedurami, zastanawiają się, jakie konto firmowe założyć, czy wystarczy im pieniędzy na rozkręcenie biznesu jak również jakim sposobem zaistnieć na rynku. Dlatego coraz więcej firm stara się o fundusze unijne – nie tylko firmy dopiero powstające, lecz także te istniejących już na rynku od dawna. Z jakich przyczyn opłaca się ubiegać o pozyskanie dofinansowania?

flaga UE

Autor: www.GlynLowe.com
Źródło: http://www.flickr.com
W głównej mierze z tego powodu, że są to niezwrotne fundusze, więc w przyszłości nie będziemy musieli ich oddawać. Zdobytą gotówkę można przeznaczyć na inwestycje. Dzięki tej sumie znacznie zaoszczędzisz własny wkład, jednak trzeba pamiętać, że na początku trzeba osobiście zapłacić za dane przedsięwzięcie, a dopiero później możemy zabiegać o zwrot kosztów.

Zrealizowany projekt może być dofinansowany w co najmniej 50 procentach jego wartości, więc się to bez wątpienia opłaca. Skorzystanie z pomocy znacząco wpływa na rozwój danej firmy i poprawę jej konkurencyjności. Zdecydowanie łatwiej jest wyróżnić się spośród konkurencji mając co pokazać, aniżeli z trudem wiążąc koniec z końcem. Im więcej inwestycji, szybszy rozwój i lepsze produkty, tym więcej odbiorców interesuje się danym przedsiębiorstwem oraz chce korzystać z jego usług lub produkowanego asortymentu. Poza tym małe przedsiębiorstwa często martwią się, że nie mają możliwości na dofinansowanie, a to nie jest prawdą, gdyż fundusze europejskie dla małych firm są obecnie dużo łatwiejsze do zdobycia.

Każda firma, niezależnie od jej wielkości, ubiegając się o dofinansowanie, powinna skontaktować się z właściwym doradcą, który nie tylko pomoże napisać stosowny wniosek, ale także będzie wsparciem w bardzo często trudnych do załatwienia formalnościach. Warto się starać o dotacje, bowiem poza powyższymi zaletami, firmy korzystające z pieniędzy unijnych mogą nie tylko zrealizować wspomniane wyżej innowacyjne projekty, ale także zainwestować w kursy dla pracowników lub kupić nowy sprzęt udoskonalający działania prowadzone na obszarze przedsiębiorstwa. Gdy właściciel upora się z dofinansowaniem będzie mógł na spokojnie podjąć decyzję jakie konto firmowe wybrać.

Zrób krok do przodu oraz sprawdź co zawiera proponowana witryna (https://www.workservice.pl/praca/magazynier/lublin/) – znalezione tam dane wciągną Cię całkowicie, ponieważ są ciekawe.

Dofinansowania europejskie w ekspresowy sposób umożliwią ci stworzenie rozpoznawalnej na rynku marki. Warto więc bliżej zaznajomić się z tym tematem.