Czym są kursy Lean Six Sigma, jakie zapewniają korzyści i do kogo są one kierowane?

przez | 11 stycznia 2022
Lean Six Sigma to pewna koncepcja, która jednoczy w sobie dwa rozmaite podejścia do ulepszania organizacji i do zarządzania, takie jak 6 sigma oraz Lean Management. Na szkoleniu six sigma łączy się rozliczne narzędzia oraz metody oferowane przez oba podejścia, dzięki czemu można dostać zadowalające wyniki oraz oczekiwanie rezultaty. Dzięki temu można bezproblemowo obrać należyte metody postępowania w wypadku rozwiązywania przeróżnych kłopotów i przewodzeniu firmą.

Szkolenie dla pracowników

Autor: Waag Society
Źródło: http://www.flickr.com
Szkolenie six sigma niesie za sobą faktycznie niezmiernie wiele wartościowych korzyści, zarówno dla firm i przedsiębiorstw jak też dla uczestników. Dzięki temu szkoleniu wolno poprawić funkcjonowanie procesów w firmie, zidentyfikować różne czynniki, które mają na te procesy potężny wpływ, poznać zasady spokojnego myślenia czy poznać metodykę DMAIC.

Jeżeli chodzi o liczne korzyści dla uczestników, to udział w takim szkoleniu pozwala pojętnie zastosować rozliczne fragmenty strategii 6 sigma w rozstrzyganiu problemów czy zmyślnie połączyć koncepcje Six Sigma z koncepcją Lean Thinking. A kto zdoła skorzystać z takiego szkolenia? Jakie grupy ludzi odniosą najwięcej różnych korzyści z aktywnego uczestnictwa w tego rodzaju szkoleniu?

Bezspornie sporo cennych korzyści z lean manufacturing szkolenia odniosą liderzy Lean, inżynierowie procesów bądź osoby odpowiedzialne za rozwiązywanie kłopotów, ponadto niewątpliwie szkolenie (więcej informacji lean management szkolenia) to kierowane jest też do osób, które zajmują się zarządzaniem procesami w firmie lub przedsiębiorstwie, a także dbają o ich nadzorowanie oraz doskonalenie.

Szkolenia tego typu odbywają się w dzisiejszych czasach na okazałą skalę, ofert szkoleniowych Lean Six Sigma jest faktycznie niemało. Szkolenia te są oczywiście kierowane przez profesjonalistów oraz osoby posiadające duże kompetencje, wobec tego zdołasz być przekonany, iż skorzystanie z takiego szkolenia bezsprzecznie wyjdzie Ci na dobre.