Czym jest Six Sigma oraz Lean Manufacturing i co należałoby wiedzieć o kursach tego rodzaju?

przez | 2 września 2022
Aktualnie coraz więcej mówi się o tym, by dążyć do artykułów jak najlepszej jakości i aby pomniejszać ilość artykułów marnych i niewiele jakościowych. Jednym z programów, który ma na celu poprawę jakości artykułów jest tak zwany program six sigma, który pozwala na zredukowanie usług oraz towarów wątłej jakości, co jednocześnie skutkuje podniesieniem zadowolenia u Klientów, i także podwyższeniem skuteczności procesów.

Na szkoleniu

Autor: We Are Social
Źródło: http://www.flickr.com
Równie fascynującą strategią jest Lean Manufacturing, jaki jest ukierunkowany na zwiększanie produktywności, co więcej są to procesy, jakie posiadają na celu eliminację czynności zbędnych, ich skracanie czy też upraszczanie. Strategia ta prowadzi do obniżenia sumptów, dlatego niewątpliwie wiąże się również ze zwiększeniem przychodów dla danego przedsiębiorstwa. Lean Manufacturing jest procesem równie słynnym jak 6 Sigma, wskutek tego też odbywają się dziś różne szkolenia lean manufacturing. W metodzie tej ważną rolę sprawują takie narzędzia poprawy jakości, jak przykładowo terminowa produkcja na czas, automatyzacja czy zarządzanie dostawami. Narzędzia te tworzą podwalinę metody Lean Manufacturing i też wolno je poznać zapisując się na szkolenia lean.

W czasie szkolenia

Autor: Root Impact
Źródło: http://www.flickr.com

Obie metody tworzą całościowy i nadzwyczaj funkcjonalny program działania, dlatego dzisiaj tworzone są szkolenia lean six sigma, które mają na celu zdobycie praktycznej wiedzy na temat procesów i ich skuteczności. Jest to połączenie dwóch strategii – Six Sigma oraz Lean Manufacturing i okazuje się, że połączenie to zapewnia niezmiernie dużo doskonałych rezultatów.

Zobacz, w tym serwisie jest bez wątpienia ta treść (https://mslegit.pl/), która z pewnością Cię bardzo zaciekawi! Przeczytasz w tamtym miejscu bardzo dużo ciekawych informacji.

Szkolenia te są kierowane do licznych grup osób, między innymi wiele korzyści z takich szkoleń odniosą inżynierowe procesów lub managerowie. Bezsprzecznie tego typu szkoleniami powinna zaciekawić się każda firma, bez względu na to czy jest to niewielka firma czy szerokie przedsiębiorstwo, bo szkolenia te sporo przyczynią się do rozwoju każdej działalności.