Czy źle działający sprzęt komputerowy to już poważny powód do zmartwień? Wcale nie! Przekonaj się jak możesz ulepszyć jego działanie

przez | 12 lipca 2022
Bardzo często użytkownicy laptopów skarżą się na niezbyt szybką pracę systemu. Z reguły początkowe okresy użytkowania przebiegają bez zastrzeżeń jednakowoż z biegiem czasu laptop zaczyna coraz gorzej pracować.

Czasami wystarczy parę nieskomplikowanych zabiegów, żeby polepszyć pracę komputera. Jeśli Twój laptop (przeniesiony tutaj) niezbyt szybko pracuje, to niekoniecznie oczekuje na ciebie naprawa laptopów, której adres znajdziesz tutaj. Czasem starczy trochę właściwych technik, aby było dobrze. Zapraszam do lektury tego krótkiego poradnika.

komputery

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Na samym początku proponuje rozpocząć od oczyszczenia rejestru i poszukiwania szkodliwego oprogramowania. W sieci jesteśmy w stanie pobrać zupełnie darmowo takie programy są to tzw. cleanery, które jak ich angielska nazwa wskazuje czyszczą nam komputer. Jak laptop wolno pracuje wystarczy wykonać szybki skan takim programem (z reguły trwa to 2-3 minuty), żeby stwierdzić czy ewentualne robaki nie ograniczają pracy. Programy mają również funkcję eliminowania wyszukanych zagrożeń, więc rezultat będzie zadowalający. Inną istotną rzeczą na, jaką warto zwrócić uwagę jest wolna przestrzeń w obszarze dysku twardego. Jak dysk będzie przepełniony laptop także może zbyt wolno pracować.

W takiej okoliczności warto zlikwidować zbędne informacje z dysku bądź ponagrywać je na nośniki jak płyty cd/dvd lub zgrać na pendrive. Komputer z wolną przestrzenią obliczeniową będzie pracował zdecydowanie bardziej sprawnie. Trzecią ważną kwestią jest ustawienie programów uruchamianych w trakcie auto-startu komputera. Jeżeli za dużo programów będzie uruchamiać się razem ze startem komputera to może okazać się, że laptop wolno pracuje i bardzo powoli się uruchamia. Wystarczy prześledzić programy, które mają planowane uruchomienie i ustawić ręczne uruchamianie tych, z których nie korzystamy na co dzień.

Po tej weryfikacji może zdarzyć się się, że na dziesięć programów, które uruchamiają się gdy włączam komputer my rzeczywiście codziennie wykorzystujemy dwa. Stosowanie tych trzech nieskomplikowanych zasad powinno dość mocno zwiększyć pracę laptopa.

Jak widzimy, nie jest to takie trudne. Jednakże, jeżeli faktycznie te sposoby nie zadziałają to czeka cię pogotowie komputerowe. W takich miejscach, jak ta lokalizacja, na pewno problem twojego komputera zostanie odpowiednio zdiagnozowany. W każdym większym mieście wyszukasz takie miejsca, a więc Warszawa, Gdynia czy Gdańsk oferują taką dostępność.