Czy Ty też myślałeś o wynajęciu sprzątaczki? To w dzisiejszych czasach staje się normalne. Co o tym myśleć?

przez | 1 czerwca 2022

Zmiany zachodzą na naszych oczach i to, co jeszcze kilka lat wcześniej wydawało się dość dziwaczne, tak obecnie zaczyna być na porządku dziennym. Jesteśmy w stanie przywołać bardzo dużo tych przykładów, począwszy od zakupów w marketach po posiadanie telefonów komórkowych. Teraz to nasza codzienność, ale czy z tego się cieszyć, czy nie, to już osobna sprawa do przeanalizowania. Wraz z naszym dorastaniem zmienia się otoczenie, zmieniamy się my, wszyscy ulegamy zmianie. Co najbardziej istotne zmieniają się nasze przyzwyczajenia.

Na przykład, sprzątanie domów czy sprzątanie sprzątanie po zwłokach mieszkań, kto w okresie komunizmu nad tym się zastanawiał. No jak, przecież to był nieosiągalny rarytas, jaki byliśmy w stanie podpatrzeć na przykład w filmach o zamożnych ludziach. Każdy z nas z zapartym tchem śledził na przykład znany serial „Dynastia”, w którym sprzątaczki i pozostali ludzie z obsługi, to było coś standardowego. Gdy to w tamtym okresie oglądaliśmy spoglądaliśmy na to jak na inny świat. Do tej pory dom, w jakim mieszkali Carringtonowie wydaje się za duży, a bogactwo absurdalnie zauważalne.

mycie okna

Autor: Dustin Iskandar
Źródło: http://www.flickr.com

Jednakże, niektóre przedmioty z tego luksusu są nam dostępne, przykładowo właśnie zatrudnienie sprzątaczki. Tak, zdecydowanie, decydują się na to osoby, które zarabiają średnią krajową, raptem trzy i pół tysiąca złotych… To nie wydaje się jakoś dużo w skali zarobków wielkich bogaczy, którzy mają ogromne rezydencje, jednocześnie to nie jest w tym momencie najistotniejsze, bo liczy się coś innego. Ludzie z tymi średnimi zarobkami raczej nie mają ogromnych domów, jak już maja domki to raczej standardowej wielkości, pewnie nabyte na kredyt, jaki muszą płacić przez cale życie.

Wynajęcie kogoś do sprzątania w takim momencie nie jest wcale takie drogie (więcej – mycie okien Szczecin), chociaż częściej od potrzeby wynajęcia takiej osoby ważne jest coś innego – prestiż i luksus. Skoro możemy sobie pozwolić na tego typu usługę to znaczy, że żyjemy już na ciekawym poziomie. To, o czym zawsze marzyli nasi rodzice my obecnie osiągnęliśmy. Wydaje się jednak, że o ile takie myślenie pewnie u wielu osób dominuje, to musimy przyznać, iż naprawdę żyjemy w ciężkich czasach, ciężko znaleźć wolny czas, więc wynajęcie takiej osoby lub firmy wydaje się dosyć rozsądnym rozwiązaniem. Wiele obowiązków po prostu nas ogranicza, a dzięki temu, że zatrudnimy taką osobę, to przecież stwarzamy komuś miejsce pracy. To raczej odpowiednie podejście, takie bez bufonady i pozerstwa.