Czy reklama LED to odpowiedni pomysł, by wypromować markę?

przez | 27 sierpnia 2022
W natłoku i gąszczu przeróżnych reklam dotarcie do odbiorców zaczyna być coraz cięższe. Konsumenci są bombardowani reklamami z każdej strony. Radio, telewizja i prasa cały czas reklamują najróżniejsze produkty, wszystkie sklepowe szyldy także są przecież jakąś reklamą, a nawet wizyta w pubu z rodziną z reguły również spowoduje że kilka reklam się zobaczy. Do często używanych przez większość reklamowych agencji są duże billboardy zlokalizowane przy większych arteriach komunikacyjnych i w miejscach, gdzie może przebywać więcej osób.

reklama LED

Autor: Colosseo EAS
Źródło: http://www.flickr.com
Lecz w rynek reklamy od pewnego czasu wkroczyła zaawansowana technika i ktoś wymyślił ekrany LED, co w dużym stopniu zmieniło na lepsze rynek zewnętrznej reklamy, w szczególności w dużych miejscowościach.

telebim

Autor: Steven Straiton
Źródło: http://www.flickr.com

Funkcjonowanie ekranów LED jest bardzo proste. Taki ekran to po prostu większa lub mniejsza tablica z dużą ilością malutkich, trwałych diod, które dzięki odpowiedniemu sterowaniu wyświetlają kolorowy obraz. Do samego sterowania ledami używa się specjalnych programów, tak więc opracowanie odpowiedniej reklamy przez doświadczonego pracownika nie powinno długo trwać. Reklama na ekranach LED (w tym miejscu też na temat: ) w porównaniu z normalnymi billboardami posiada dużo zalet. Na statycznych reklamach zmiana kampanii jest uciążliwa.

Trzeba wynająć osobę do zmiany plakatu, co trochę czasu zajmuje i wymaga przeważnie podjechania na miejsce. Tak więc częste zmiany reklamy na billboardach nie są opłacalne, z tego też powodu tego typu kampanie prowadzi się przez dłuższy okres czasu. W przypadku reklamy LED w ciągu sekundy można zamienić wyświetlany spot, dzięki czemu podczas jednego dnia można prowadzić kilkadziesiąt kampanii reklamowych dla różnych firm. Do tego zaawansowane oprogramowanie powoduje, że osoby z dużym doświadczeniem mogą wymyślić rzeczywiście ciekawe i warte oglądnięcia filmiki reklamowe, i często można takie reklamy spotkać w niejednym miejscu.

Czy komentarze z www były na tyle interesujące, że masz ochotę stworzyć swój? Zachęcamy Cię do tego. Będzie to dla nas ogromna radość.

Tak więc jeśli ktoś będąc na wakacjach zobaczy na jakimś budynku telebim w Otwocku (sprawdź propozycje w Otwocku i innych miejscowościach: ), to może przystanąć i parę chwil pooglądać emitowane na nim reklamy. Jeśli będzie miał trochę szczęścia, to może uda mu się oglądnąć prawdziwy przebój reklamowy.