Czy kiedykolwiek rozważałeśnad tym , w jaki sposób głos wpływa na ludzi?

przez | 4 sierpnia 2022
W życiu codziennym wielokrotnie reagujemy pod wpływem pierwszego wrażenia. Na te wstępne chwile – często przyjmuje się, że jest to w przybliżeniu 30 s – składają się wygląd, dźwięk oraz kontekst spotkania. Jeżeli spojrzeć na ten fakt z biznesowego punktu widzenia, musimy uświadomić sobie, że w ten sam sposób ustosunkowuje się do różnego rodzaju reklamy audiowizualne.

reklama w telewizji

Autor: Mathieu Plourde
Źródło: http://www.flickr.com
W ich skład wchodzą partia audiofoniczna i partia oddziałująca na wzrok.

Jeżeli zaintrygował Cię taki tekst, sprawdź przykłady (http://www.progresdisplays.pl/trybunki-i-lady-reklamowe) opublikowane tutaj. Na pewno znajdziesz tu coś ciekawego dla siebie.

Obydwie mają dla potencjalnego klienta kolosalne znaczenie, jednak część głosowa jest w większym stopniu znacząca przy częściowym odbiorze przekazu.

Wielokrotnie kiedy oglądamy program, podczas przerwy reklamowej opuszczamy pomieszczenie lub odwracamy się od odbiornika. Wtedy znaczący wpływ na zapamiętanie treści ma głos do reklamy, którego zdecydowaliśmy się użyć. Czy jest on przyjazny, czy zachęca do słuchania? Wszystko zależy też od tego, jaki produkt albo usługę próbujemy reklamować. Wiadomo, że lektor do reklamy np. produktów dla dzieci powinien być kobietą o ciepłym głosie, jak np. ten, ponieważ wzbudzi ona większe zaufanie do przekazu niż głos osoby starszej, czy dziecka. Dlaczego tak jest?

lektor

Autor: Malcolm Manners
Źródło: http://www.flickr.com
Otóż, jako nabywcy lubimy być przekonani, że osoba, mówiąca o produkcie czy usłudze, sama z tego korzystała i jest w stanie nam poopowiadać o swoich odczuciach z tego użytkowania wynikających. Aby wybrać właściwego lektora, można skorzystać z rozwiązania, jakim jest bank głosów – . Dzięki niemu możemy przesłuchać dany głos kilkukrotnie i ocenić, czy pasuje on do przekazu. Kiedy wybierzemy odpowiednią osobę do przeczytania komunikatu, możemy być spokojni, że przełoży się to na wyniki sprzedaży.