Czy jest możliwe, by wymienić firmę, jaka dostarcza gaz? Jak się okazuje możemy tak postąpić, lecz co możemy wybrać?

przez | 23 listopada 2022
Czy zdajesz sobie sprawę, że możesz zmienić dostawcę gazu? Jesteś w stanie tego dokonać nieważne, czy jesteś klientem indywidualnym a może biznesowym. Jednakowoż tego rodzaju zmiana obecnie nie wpłynie jakoś bardzo na nasze oszczędności, a to z tego powodu, że dominuje PGNiG, który narzuca swoje stawki. Miejmy jednak na uwadze, iż nasz rynek jest jeszcze dość świeży i w okresie transformacji, więc podczas najbliższych lat to się może odmienić. Z tego powodu warto o tym pomyśleć i dołączyć do grona świadomych odbiorców gazu. Jaki w ogóle mamy wybór?

dowiedz się jak zmienić dostawce gazu

Autor: Disco-Dan
Źródło: http://www.flickr.com
Jedną z firm jest Duon, firma która specjalizuje się w dystrybucji a także sprzedaży gazu oraz prądu. Na rodzimym rynku ta spółka działa od 2011 roku, posiada dystrybucyjne sieci gazowe, obiekty LPG oraz wiele innych. Nie ma swoich źródeł gazu, tak więc musi je nabywać na rodzimych i europejskich giełdach hurtowych. Spółka skierowała swoją ofertę do różnorodnych klientów – indywidualnych i instytucjonalnych – .

Następną jest Energa, przedsiębiorstwo które kojarzy się z produkcją prądu, zapewnia również gaz. Głównym akcjonariuszem jest Skarb Państwa.

Wciągający artykuł? Jeśli jesteś tego zdania, to tak samo wciągające treści poznasz również we wpisie (http://magdalenagrzeskowiak.pl/prawo-rodzinne/rozwod-warszawa.html), który jest tutaj!

Propozycja tej firmy skierowana jest do klientów biznesowych, zaś odbiorcy podłączani są na zasadzie TPA. To oznacza, iż firma po daniu jej pełnomocnictwa, może zrealizować różnorodne formalności mające związek z kwestią zmiany sprzedawcy gazu.

G.EN Gaz Energia jest bardzo dużą prywatną spółką, jaka trudni się dystrybucją gazu ziemnego na terenie Polski. Dystrybucja obejmuje 2,712 kilometrów sieci gazowych, a jednocześnie stacje regazyfikacji gazu. pracy (zobacz kasa fiskalna) ma spore doświadczenie, działa od dwudziestu lat. System dystrybucji odpowiada za sześćdziesiąt gmin, są one umiejscowione w różnorodnych województwach.

To trzy z kilku podmiotów, jakie dostarczają gaz. Tak jak powiedzieliśmy we wstępie, w aktualnej sytuacji przez dominującą pozycję PGNiG nie ma co oczekiwać na wielką oszczędność, jednakże warto, gdyż w przyszłych latach może się to odmienić. Stąd już dzisiaj korzystnie mieć to na uwadze dokonując wyboru dostawcy gazu.

Zmiana dostawcy gazu przeprowadzona wcześniej może mieć korzystny wpływ na późniejszy rozwój sytuacji. Z tego względu więc warto już teraz pomyśleć, czy zmiana dostarczyciela gazu to dobry pomysł, jakie mamy profity z tym związane i czy korzystnie się tego podjąć. Jak odpowiemy sobie na te zagadnienia będziemy wiedzieli, na co warto się zdecydować.