Czasami service desk ma naprawdę dużo pracy

przez | 10 czerwca 2022
Znacznie więcej marketów kontaktuje się z service desk

W naszym środowisku zjawia się znacznie więcej komputerów i urządzeń, które bez informatyki nie byłyby w stanie pracować. Dlatego wszędzie tam, gdzie tych sprzętów jest sporo, powinna pojawić się szansa porozumienia się z fachowcami, jeżeli okaże się, że coś dzieje się nie tak jak być trzeba.

service desk

Autor: Random Retail
Źródło: http://www.flickr.com
W sklepach zazwyczaj sprzedawcy posiadają szansę dzwonienia do odpowiedniego działu, w przedsiębiorstwie od którego mają oprogramowanie kas, który dopomoże im rozwikłać wszelki trud powiązany z oprogramowaniem. Taki service desk ma sporo pracy zwłaszcza w okresach świątecznych, gdy to w markecie w jednym momencie jest dużo więcej kontrahentów niż zazwyczaj, zrobią oni spore zakupy oraz kasy po prostu nie wytrzymują przeciążenia – odnośnik z ciekawymi informacjami.Taki dział jest podzielony na parę pododdziałów

Services Desk

Autor: goblinbox_(queen_of_ad_hoc_bento)
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli zadzwonimy do takiego serwisu, żeby ukazać kłopot związany z informatyką, to musimy powiedzieć, że dzieli się (www.fotoporcelana.net/) on na parę stopni. Na pierwszym z nich zazwyczaj jest wykonywana rejestracja zgłoszenia oraz wysłanie jej do właściwej osoby, która zajmie się jej rozwiązaniem. Na drugim poziomie jest osoba, która stara się za pomocą zdalnego oprogramowania usunąć awarię, tak żeby dana kasa mogła jak najprędzej wrócić do działania. Jeżeli taka odległa pomoc nie daje rezultatu, to wysyła się zgłoszenie do specjalisty, który działa w terenie, on podjeżdża do danego marketu oraz już na miejscu usuwa awarię. Przez to to co można rozwiązać szybko, jest usuwane w parę chwil, a to czego nie da się rozwiązać natychmiast, jest likwidowane w możliwie najkrótszym okresie.

Takie systemy mają prawo się psuć

Niektórym ludziom zdaje się, że komputery są bezbłędne i nie mają prawa się psuć. Ale to tylko sprzęt, urządzenia, które działają według ścisłego schematu. Jeśli pojawia się coś nowego, coś czego nie umieją rozpoznać, pojawia się błędne polecenie, to niestety się zawieszają. Wtenczas może się okazać, że potrzebna jest pomoc osoby, która zna się na tego typu kwestiach wiele lepiej, dlatego im prędzej do niej zadzwonimy, tym prędzej będziemy mieli szansę usunąć daną usterkę oraz wrócić do pracy.