Co warto wiedzieć o przechowywaniu danych? Kilka niezbędnych wiadomości

przez | 5 maja 2022
Przechowywanie danych, a głównie danych osobowych objęte jest przepisami ustawy o ochronie danych osobowych. Zgodnie z tą ustawą nasze dane osobowe powinny być prawidłowo gromadzone oraz przechowywane. Przepisy przytoczonej ustawy regulują także, na jakich zasadach te dane można udostępniać.

Każdego dnia

dokumenty

Autor: http://www.freeimages.com
Źródło: http://www.freeimages.com

w naszym kraju powstają setki przeróżnych dokumentów. Znaczna część z nich zawiera klauzulę, że wyrażamy zgodę na przechowywanie danych. Złożenie swojego podpisu pod wymienioną klauzulą oznacza, że wyrażamy zgodę nie tylko na ich przechowywanie, ale też na może być przeprowadzana statystyczna analiza danych. Jeśli chcesz przeczytać więcej obowiązkowo sprawdź . Tworzenie baz danych jest niezbędne chociażby do celów statystycznych – odkryj więcej tutaj. Tworzenie baz danych wykonywane jest przez wiele podmiotów. Taki obowiązek mają na przykład sklepy internetowe. Pamiętajmy, że nawet po podpisaniu klauzuli o przechowywaniu oraz udostępnianiu naszych danych osobowych posiadamy prawo we wskazanej przez siebie chwili otrzymać do nich dostęp. Można też zażądać, aby dane te zmieniono lub nawet usunięte z bazy danych. Takie prawo gwarantuje nam przytoczona we wstępie ustawa o ochronie danych osobowych.

praca przy komputerze

Autor: Hywell Martinez
Źródło: http://www.flickr.com

Różnorodne dane gromadzą między innymi urzędnicy administracji publicznej.

Po przeanalizowaniu tego tekstu, polecam żaluzje inne wiadomości na przedstawiany temat, które okażą się równie absorbujące.

Analizy danych, które gromadzą są im potrzebne do realizowania swoich codziennych obowiązków. Analiza statystyczna naprawdę często wykonywana przy użyciu narzędzia, którym jest Excel. Więcej interesujących informacji przeczytasz pod tym linkiem . Niezbędna analiza statystyczna wykorzystywana jest w najróżniejszych dziedzinach naszego życia. Wykorzystuje je między innymi mnóstwo gałęzi nauki.

Najważniejszym narzędziem w tym wypadku są ankiety. Zrodziła nawet oddzielna nauka, zajmująca się analizą danych. Nauką tą jest znana większości osób statystyka. Zajmuje się ona badaniem rozmaitych problemów, w tym chociażby problemów socjologicznych oraz ekonomicznych. Większość z nas miało okazję zetknąć się z badaniami statystycznymi chociażby w czasie ostatniego spisu powszechnego. Statystyka posługuje się stosuje w prowadzonych przez siebie badaniach rozmaitymi metodami. Dzieli się ją na trzy podstawowe działy. Jednym z tych działów jest statystyka opisowa, która stosuje parę technik do przeprowadzania badań.