Co to jest znak towarowy i jakie mogą być rodzaje znaków towarowych?

przez | 5 maja 2022
Znakiem towarowym zdoła być wszelkie oznaczenie, które wolno zaprezentować w sposób graficzny. Znakiem towarowym może więc być rysunek, rycina, forma przestrzenna, a nawet dźwięk bądź melodia. Symbol towarowy jest także nazywany mianem loga, symbolu firmowego bądź również znaku handlowego.

Jeżeli pragniemy, aby symbol towarowy był objęty obroną, konieczna jest rejestracja znaków towarowych w właściwym urzędzie. W Polsce za rejestrację symboli towarowych odpowiada Urząd Patentowy RP, jakiego siedziba znajduje się w Warszawie. Prawo, jakie ochrania symbol towarowy jest ważne poprzez 10 lat, jednakże okres ten wolno oczywiście przedłużyć.

prawo

Źródło: flickr.com

Jak już dodaliśmy, znaki towarowe mogą być prezentowane na rozliczne sposoby. Wśród rodzajów symboli towarowych zdołamy przytoczyć w szczególności symbole ruchome, gesty, symbole dźwiękowe, a także znaki słowne albo także znaki graficzne. Do tego symbolem towarowym zdoła być także kolor, hologram lub symbole zapachowe. Gdy dana firma zarejestruje własny symbol towarowy, nikt nie ma prawa z niego korzystać. Używanie czyjegoś, zarejestrowanego symbolu towarowego jest niezgodne z prawem i może wiązać się z istotnymi sankcjami karnymi, w tym także z grzywną. Znak towarowy to własność przemysłowa konkretnej firmy, która go zarejestrowała.

rejestracja znaku

Źródło: pixabay

Jeśli interesują nas usługi połączone z kompleksową ochroną własności przemysłowej i intelektualnej w dziedzinie symboli towarowych, to niewątpliwie odpowiednią pomoc zagwarantuje nam biuro patentowe Gdańsk. Biura patentowe działają na terenie wielu różnorodnych miast, oferta jest na tyle przestronna, że na pewno znajdziemy interesujące nas usługi. Biura patentowe posiadają wysokie doświadczenie oraz wysokie kwalifikacje, wskutek tego we wszelkich kwestiach związanych z ochroną znaków towarowych albo też nadwyrężeniem praw znaku towarowego, można zwrócić się naturalnie do biura patentowego.

Jeżeli poszukujesz podobnych informacji na to zagadnienie, znajdziesz je z pewnością po przejściu do wpisu (https://komornik.wrzesnia.komornik.pl/), zatem nie czekaj tylko kliknij tu.

Więcej informacji na stronie .