Co to jest platforma zakupowa?

przez | 12 października 2022
Mamy zły okres dla biznesu. kryzys nie dotknął mocno Polski, lecz generalna kiepska koniunktura w Unii Europejskiej oddziałuje na krajową sytuację ekonomiczną i tak. Wiele spółek, by liczyć się w grze, musiało ciąć koszty i usprawniać swoją działalność. Przedsiębiorcy stanęli przed problemem znalezienia wielu źródeł dostaw i opanowania twardej negocjacji kosztów. Na ratunek nadciągnął nowy pomysł internetowy – platforma zakupowa.

Kobieta z tabletem

Autor: iStock
Źródło: iStock

Zanim wymyślono grupy zakupowe, najpopularniejszym miejscem do dokonywania dużych zakupów dla faukcje >>> logintrade.plyły aukcje elektroniczne. Platforma zakupowa jest twórczym rozwinięciem tej idei. Oto portal, gdzie sprawdzeni dostawcy oferują swoje produkty. Platforma zakupowa to taki e-sklep, z tą różnicą, że handluje dużo większymi ilościami dóbr. Transparentne katalogi pozwalają na szybkie znalezienie interesujących nas produktów, dodane opinie o dostawcach zapewnią gwarancję uczciwości transakcji, a zautomatyzowany mechanizm zakupów i płatności bardzo ułatwi życie. To korzyść dla obu stron. Dostawca ma korzyść, gdyż nie musi ogłaszać się już w wielu miejscach i otrzymuje bezpośredni dostęp do kontrahenta. W ten sposób ma możliwość spuszczenia z ceny, tnąc środki na reklamę. Klient za to zyskuje na mniejszej cenie, unika negocjacji, gdyż platforma zakupowa gwarantuje jasne reguły współpracy. Klient i dostawca są na bieżąco z informacjami o aktualnych zamówieniach i produktach, ponieważ grupy zakupowe zawierają nowoczesne systemy rozsyłania powiadomień

Przenieś swoje przedsiębiorstwo w nowe stulecie i już dziś zacznij korzystać z internetowych grup zakupowych! klient (sprawdź więcej)