Co obecnie możemy wyszukać w internecie? Popularne narzędzia oferowane online.

przez | 9 maja 2022
Internet to źródło wiedzy i rozrywki, ale także wiele praktycznych narzędzi. Jakie są najpopularniejsze z nich? Poniżej dwie propozycje. Media społecznościowe znane za granicą już od wielu lat, sukcesywnie znajdują uznanie polaków. Kluczowe z nich to Facebook, Instagram i Twitter, lecz obecnie coraz większą popularność ma również Pinterest po polsku. Pinterest to narzędzie graficzne, które można użyć do wyszukiwania pomysłów na wszelkie swoje projekty i zainteresowania, czyli w skrócie rzecz ujmując jest to źródło inspiracji.

zdjęcie na Pinterest

Autor: PRECIOSA ORNELA
Źródło: http://www.flickr.com
Pomysły dodawane przez użytkowników Pinterest’a w postaci graficznej mogą wesprzeć nas w wykończeniu mieszkania, wybraniu zaproszeń na wesele, wyszukaniu podpowiedzi jaki slogan reklamowy wybrać dla naszej firmy czy w znalezieniu innych inspiracji, pomocnych zarówno w codziennym życiu jak i w pracy – . Pinterest po polsku to nowe możliwości również dla osób, które miały kłopot z poruszaniem się w tym narzędziu z powodu bariery językowej. By ustawić język wystarczy rozwinąć menu, w którym znajdziemy „Settings”, i kolejno “ Language”, wybieramy język „Polski” i gotowe!

Internet to także szereg narzędzi, pozwalających ulepszyć nasz sprzęt komputerowy. Test wydajności komputera jaki znajdziemy w sieci za darmo, pomoże ustalić, gdzie jest tak zwane wąskie gardło systemu, i który podzespół należy wymienić, by uzyskać możliwie największą wydajność. Test wydajności komputera polega na skomplikowanych obliczeniach oraz analizie wyników. Mierzona jest wydajność komputera w importowania muzyki i fotografii, transkodowaniu video, wprowadzaniu tekstu a także w innych czynnościach, dzięki czemu badane są niemalże wszelkie podzespoły sprzętowe komputera. Osiągi wyszczególnione zostają na liście po zakończeniu testu. Najgorsza z ocena podkreśla, który składnik sprzętowy jest najsłabszym elementem. Wówczas możemy zastanowić się czy warto go wymienić, aby podnieść wydajność komputera – .

przeglądarka

Autor: Ginny
Źródło: http://www.flickr.com
Przed rozpoczęciem testu zaleca się zamknięcie aplikacji działających w tle, a w przeglądarce zostawienie jedynie strony z testem. Tylko wtedy osiągniemy rzeczywiste wyniki.

To fakt, że dziś posiadamy dostęp do dużej ilości informacji, zatem jeżeli prezentowana problematyka Cię zainteresowała i pragniesz zdobyć podobne wiadomości na ten wątek, to sięgnij po szczegóły (https://studioprinter.pl/gabloty-aluminiowe/) tutaj.

W innym przypadku ocena może zawierać błędny pomiar, który wynika z obciążenia sprzętu w trakcie testu przez inne programy bądź zadania – jak powinien brzmieć slogan reklamowy.