Ciężko w dzisiejszych czasach dostać opłacalną pracę

przez | 9 czerwca 2022
Niełatwo dzisiaj dostać opłacalną posadę. Wielu młodych ludzi, którzy skończyli wybrane przez siebie kierunki napotykają tutaj duże problemy. Często zdarza się, że świeżo po studiach człowiek nie pracuje bardzo długi czas, albo wykonuje inny zawód, który w ogóle nie jest związany z kierunkiem, jaki studiował. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest bardzo dużo. Przede wszystkim aktualnie mamy taką sytuację, że właściwie większość młodych osób chce studiować, na ogół studia są darmowe, chociaż jeden kierunek. Ponadto pracodawcy szukają tylko osoby z wyższym wykształceniem.

praca

Autor: Fabian Linzberger
Źródło: http://www.flickr.com
Dochodzi nierzadko do sytuacji, kiedy pracodawca oczekuje od osoby, którą pragnie zatrudnić na stanowisku sprzedawcy nie tylko ukończonych studiów, ale również znajomości języka angielskiego na poziomie przynajmniej komunikatywnym. Wykształcenie w dzisiejszych czasach nie stanowi o czyjejś wyjątkowości, o ile nie ukończyło się dwóch, albo nawet trzech kierunków, najlepiej z sukcesami na olimpiadach naukowych, w dodatku dobrze, aby absolwent umiał co najmniej dwa obce języki na poziomie bardzo dobrym i naturalnie przydało by się, aby miał już jakąś praktykę w pracy, chociażby niezwiązanym ze studiami. Wówczas bez wątpienia dostanie dobrą posadę.

Jednak niestety nie każdy absolwent jest tak wyjątkowo zdolny, aby móc tak wiele zrobić.

Atrakcyjna informacja? Jeżeli tak uważasz, poza tym sprawdź ten link – zobaczysz znacznie więcej w ofercie (http://andragog.edu.pl/index.php/kierunki-studiow/9-kierunki/25-arteterapia-w-edukacji), która tyczy się omawianej tutaj tematyki.

Często ukończenie jednego kierunku jest trudne samo w sobie i młody człowiek kończy uczelnię wyższą bez dodatkowych sukcesów, jest w sytuacji, gdzie trudno będzie mu dostać dobrą posadę, a już na pewno w swoim profilu.Więcej o pracy na

praca

Autor: Tim Regan
Źródło: http://www.flickr.com

Wyjątek stanowią może studia mocno oblegane jak automatyka i robotyka, informatyka, biotechnologia itp. Większość kierunków jednak, głównie humanistycznych, mimo że kształci intelekt, umiejętność logicznego i twórczego myślenia i wiedzę o kulturze,literaturze, filozofii czy historii, nie zapewnia łatwego sukcesu zawodowego. Osoby po takich kierunkach często są w trudnej sytuacji niejako podwójnie – pragnąc kształcić się intelektualnie muszą robić to po godzinach, ponieważ zawód jaki mogą wykonywać, przy czym też nie bez problemu, to często zawód przedstawiciela handlowego, czy sprzedawcy, ewentualnie nauczyciela, czy bibliotekarza.

Należy dobrze przemyśleć własne cele przed decyzją o studiach oraz pomyśleć nad swoimi możliwościami. Warto zbadać rynek pracy. Nie wystarczy wpisać oferty pracy grodzisk mazowiecki w wyszukiwarkę, należy pomóc sobie stosownymi wynikami badań. Być może niejeden z nas odnajdzie się lepiej wykonując na przykład zawód kucharza. Praca Jaworzno okaże się korzystniejsza pod względem wynagrodzenia oraz pozwoli lepiej realizować swoje plany i marzenia.