Chciałbyś zainwestować w mieszkania?

przez | 26 maja 2022
Nie chciałbyś polegać na stare lata na państwowym systemie emerytalnym? Może najzwyczajniej posiadasz sporą kasę i chciałbyś zainwestować ją w sensowny sposób? W takim razie jest ciekawe wyjście! W końcu niezwykle skuteczne jest inwestowanie własnych oszczędności na rynku nieruchomości.

Nie chcę naturalnie mówić, że mieszkania są zawsze świetną formą ulokowania kapitału, ale w sumie tylko skończony pechowiec za kilkanaście lat obudzi się z ręką w nocniku. Najważniejsze jest to by nie być najzupełniej zielonym w temacie nieruchomości. Nie powinieneś niejako dać wcisnąć dla siebie tak zwanego kitu!

W żadnym wypadku nie powinieneś zakupić nieruchomości (zobacz pożyczka pod zastaw mieszkania) w słabej lokalizacji – później takie lokum znacznie spadnie na wartości. Oczywiście lokalizacja w sumie nie jest tak istotna, gdy kupujemy lokum, w którym planujemy żyć przez całe swoje życie, w końcu są auta, ale prawda jest taka, że jeżeli lokum ma nieustannie rosnąć na wartości, musimy zadbać o lokalizację . Czyli w przypadku powiedzmy Warszawy, w grę wchodzą te nieruchomości, które są zlokalizowane obok centrum, stacji metra, itp. Więcei informacji o mieszkaniach i wspólnotach mieszkaniowych przeczytasz na:

mieszkania Villa Galicja

Autor: Firma UBM
Źródło: Firma UBM

Ważna jest także amortyzacja nieruchomości. Przecież to zapewne w zupełności normalne, że jeśli nie chcesz płacić zbyt wiele za utrzymanie swojego lokum, powinieneś chociażby zwracać należytą uwagę na kwestie dotyczące rozliczenia wspólnot mieszkaniowych.zerknij tutaj Heliodon HeliodonMoim zdaniem wspólnota mieszkaniowa to najbardziej odpowiednie wyjście. Przecież wspólnota to niższe koszty amortyzacji. Chociażby z tego powodu, że ogólnie rozliczanie wspólnot w Łodzi to znacząca oszczędność.

Żywię nadzieję, że Polacy będą wiedzieć, iż kupno lokum – zwłaszcza jeśli mówimy o inwestowaniu, to wielka odpowiedzialność. Chciałbym na koniec przypomnieć, że osobiście mam kilka nieruchomości – Warszawa, lecz także Poznań oraz Szczecin. Tak naprawdę jestem usatysfakcjonowany z owejinwestycji.

Mieszkania jak najbardziej zarabiają na swoje utrzymanie, musiałaby stać się ogromna katastrofa, abym mógł stracić na tym wszystkim. To doskonale pokazuje, że jeżeli w odpowiedni sposób podchodzimy do tematu inwestowania w sektorze mieszkaniowym, możemy mieć niemal pewność, iż zakupione przez nas mieszkanie będzie doskonale prosperowało. Nie możesz o tym zapomnieć!