Chcesz zmienić kolor włosów? Dobierz odpowiednią farbę

przez | 7 marca 2022
Malowanie włosów i bawienie się z ich kolorem to domena płci pięknej, jednak w dzisiejszych czasach także niejeden mężczyzna decyduje się na ten zabieg w salonie fryzjerskim bądź w zaciszu swojego domu. Bez względu na to czy jesteś kobietą, czy mężczyzną, warto wiedzieć, jak wybrać farbę, by włosy uzyskały wymarzony kolor.

Modelka w bieliźnie

Autor: Lies Thru a Lens 
Źródło: http://www.flickr.com

Przede wszystkim musisz wybrać kolor, na który zamierzasz ufarbować swoje włosy, nie zapominając, iż zwykle odcień jest o jeden albo dwa tony ciemniejszy aniżeli na pudełku. Do tego ważne jest to czy masz naturalne włosy, czy już były kiedyś farbowane. Jedynie w pierwszym przypadku efekt może być przewidywalny, ponieważ włosy farbowane reagują inaczej. Po drugie, trzeba zdecydować na rodzaj koloryzacji – postawić na farbę czy piankę? Pianki do włosów są łatwiejsze do samodzielnego stosowania. Dzięki wygodzie ich nakładania nawet farbowanie włosów na wakacjach będzie możliwe. Natomiast zwykłe farby jak w ofercie wymagają większej precyzji, jednakże zawsze można poprosić o pomoc mamę czy koleżankę.

Warta przetestowania jest farba luo color, w której amoniak jest zastąpiony substancją zasadową nie niszczącą włosów. Luo color zapewnia głęboki, a jednocześnie świetlisty kolor z efektem trójwymiarowości.

Masz ochotę pogłębić swoją wiedzę z tego działu? Chcemy pomóc. Musisz wejść na nową witrynę i tam dowiedz się więcej informacji.

Dodatkowo rewelacyjnie poprawia kondycję włosów i sprawia, że są gładkie. Dobrze pokrywa siwiejące włosy i można ją kupić w większości sklepów kosmetycznych. Co jeszcze trzeba wiedzieć, wybierając odpowiednią farbę?

Jeśli masz czarne włosy i planujesz to zmienić, najpierw konieczna jest dekoloryzacja, w innym przypadku nowy kolor będzie tak naprawdę niewidoczny, a co najwyżej doda refleksów. Co więcej cienkie włosy są dużo bardziej podatne na działanie farby, więc nie należy nakładać plastikowego czepka dla wzmocnienia efektu, a można nawet potrzymać farbę pięć minut krócej.

Jeżeli masz trudność z właściwym doborem farby lub pianki do włosów, najlepiej pójdź do sprawdzonego fryzjera, który ma praktykę w tym temacie i wyczaruje na twojej głowie upragnioną fryzurę z pożądanym kolorem lub przeczytaj wskazówki na . W innym wypadku może się okazać, że nie takie były twoje zamiary, jednak na szczęście farba też z czasem się zmywa, zaś włosy odrastają, zatem będzie czas na kolejne próby. Wykorzystując nasze wskazówki z pewnością wszytko pójdzie dobrze.