Chcesz poznać jakieś nowe miejsce? W jaki sposób – samochodem, pieszo czy rowerem? Każde z tych rozwiązań ma pozytywy i minusy

przez | 2 czerwca 2022
Czy też posiadasz tego typu obiekcje, jak jesteś w nowym mieście? Jak najkorzystniej zwiedzić takie miejsce? Czy wynająć przewodnika, dokonać tego samemu, lecz pieszo, rowerem, a może samochodem? Możliwości jest naprawdę sporo i czym bardziej popularne miasto, tym bardziej bogata baza atrakcji, z jakich można skorzystać. Podejmując taką decyzję bez wyjątku musisz pomyśleć, co jest dla Ciebie ważne, ile masz dni na poznanie jakiegoś miejsca i jaki jest twój budżet.

auto

Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com

Większość z nas wybierze do zwiedzania własne nogi. To niezwykle tania metoda, ale czy najlepsza? Oczywiście, stracimy mało pieniędzy na komunikację, więc to jest wielki plus. Niemniej, w zależności od wielkości ośrodka miejskiego nie jest wiadome, czy damy radę wszystko obejść. I czy nasza kondycja w ogóle nam to umożliwi.więcej porad w treści (http://raczynski-kancelaria.pl/)Niestety, ale w wielu ciekawych miejscach, aby zwiedzić wszystko trzeba naprawdę sporo czasu. Odpowiednim sposobem jest połączyć zwiedzanie – strona – na nogach z dodatkiem komunikacji autobusowej czy tramwajowej. Można skorzystać z metra, jeśli jest dostępne w danym miejscu.

Naturalnym rozwiązaniem wydaje się wykorzystanie roweru. Owszem, nie tylko, że błyskawicznie, to dodatkowo tanio. Oczywiście, zależnie czy będziemy posiadać swój rower, czy będziemy go wypożyczać. Jak swój to oczywiście możemy na tym zaoszczędzić, jak wypożyczymy to zapłacimy, w zależności od miejsca takie ceny mogą się wahać. Zwiedzanie rowerem również ma jednak konkretne wady. Nie każde bowiem miejsce nadaje się, aby zwiedzić je rowerem. Nie ma w nim ścieżek rowerowych, a ruch uliczny jest straszny. Takie więc zwiedzanie nie tylko, że trudne, może być ponadto dość niebezpieczne.

auto

Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com

A może zwiedzanie samochodem. To najlepszy sposób do zwiedzania najbardziej ciekawych miejsc w konkretnym miejscu. Można sobie bowiem wybrać parę miejsc, jakie musimy zobaczyć i jeździć w te miejsca samochodem. Można mieć swój samochód, lecz jak nie mamy także nie ma problemu, zawsze można taki wypożyczyć (przykładowo jak jesteśmy w Krakowie – wypożyczalnia aut w Krakowie, rent car Kraków – Tu także w zależności od miejsca ceny będą się wahać (dla zainteresowanych). Od niskich do wysokich. To ciekawe rozwiązanie, ale jak każde także posiada negatywy. Zależy jaki ruch uliczny nas czeka, bo jeśli w danym mieście są wielkie korki, jak na przykład w Moskwie, to zwiedzanie samochodem może być bardzo utrudnione.