Cenne informacje odnośnie bankowości dla przedsiębiorców

przez | 23 maja 2022
Zarówno średnie, duże jak i najmniejsze firmy wymagają właściwych kont bankowych. Oferta dla biznesmenów różni się od tej, którą proponuje się jednostkom indywidualnym. Jako że w ramach firm obraca się znacznie wyższymi sumami, banki dla zachęcenia klienta oferują mu pakiet atrakcji oraz ewentualnie gratisy w postaci urządzeń mobilnych – przykładowo szeroko wykorzystywanych modeli tabletów. Takie konta w pierwszej kolejności dają opcję posiadania wielu rozmaitych subkont, których granice określa sam klient. Daje to opcję nieskomplikowanego monitorowania gotówki w ramach przedsiębiorstwa, co jest bardzo istotne dla średnich i największych przedsiębiorstw.

bankonoty i monety

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com
Korzyści od bankówWiększa część banków proponując przedsiębiorcy konto dla firmy (link), dba o to aby jego obsługa była jak najtańsza. Często zdarza się więc tak, że posiadanie rachunku jest stuprocentowo bezpłatne, a bank pobiera opłaty jedynie za kartę debetową, o ile nie zostaną wykonane określone warunki (przykładowo transakcje bezgotówkowe na odpowiednią kwotę), oraz niekiedy za przelewy. Banki zwykle proponują bezpłatne przelewy do ZUS oraz urzędu skarbowego, tak żeby bez ponoszenia dodatkowych kosztów można było odprowadzać ubezpieczenie dla pracowników, jak również rozliczać się stale z podatku od towarów i usług. Bywa także, że rachunek jest powiązany z innymi usługami, umożliwiającymi prowadzenie księgowości czy sporządzania rachunków.

Przelewy krajowe i zagraniczne
Na rachunkach przedsiębiorstwa przeprowadza się bardzo wiele operacji pieniężnych – od tych związanych z zakupami klientów, po pensje dla Zatrudnionych ludzi. Dobrze jest więc zdecydować się na właściwe konto sprawdzając koszty transakcji, może bowiem wyjść na jaw że będzie to największy koszt prowadzenia rachunku.

Obowiązkowo zweryfikuj ofertę (https://www.continuum.biz.pl/) odnoszące się do zbioru analogicznych tekstów. Są one zamieszczone na innym tego rodzaju serwisie – zobacz je!

Należy się również przyjrzeć cenom przelewów międzynarodowych, głównie wewnątrz Unii Europejskiej. Kilka lat temu państwa członkowskie Unii podpisały specjalne porozumienie umożliwiające firmom dokonywanie błyskawicznych transakcji bezgotówkowych w Euro. Tego rodzaju transakcja jest znana jako „przelew Sepa” (więcej info tutaj: ). Jest to usługa za którą banki pobierają opłatę, dlatego zapoznając się z ofertą powinno się sprawdzić jednorazowy koszt takiej transakcji.