Całkiem godnym uwagi pomysłem na biznes jest sprowadzenie towaru z Chin. Czy wiesz jak się do tego zabrać?

przez | 6 marca 2022
Dosyć wspaniałym pomysłem na biznes jest towar prowadzany z Chin. Często jednak, żeby zacząć potrzeba kontaktów w tak egzotycznym kraju. Przy niedoborze zwyczajowego kontaktu z przedsiębiorstwem mamy okazję napisać wiadomość do różnorodnych firm. Doskonale w tego typu wiadomości spytać się o produkty, formy płatności czy wysyłkę.

klik

Autor: Paulo Guereta
Źródło: http://www.flickr.com

Starajmy się nie zapominać, żeby wypracować wartościową wiadomość, żeby nasz partner potraktował nas poważnie. Z oczywistych względów musimy stworzyć taką informację w języku angielskim, choć niekiedy może zdarzyć się, że w przedsiębiorstwach nastawionych na eksport ktoś potrafi mówić po polsku. Towar (hurt towaru z Chin, jakiego szukasz) z Chin sprowadzany jest do mnóstwa miejsc, najczęściej jednak korzystają z niego różne hurtownie. Z reguły hurtownia wielobranżowa, gdzie możemy spotkać przedmioty różnego zastosowania.

Po decyzji importu z Chin, strona która zamawia dostaje fakturę proforma od kontrahenta, jak również instrukcję dotyczące płatności. Nie zapominajmy, aby zawsze wpłacać kwoty pieniężne na konto firmowe. Dlaczego to takie ważne? Bowiem może wydarzyć się, że doręczyciel będzie próbował uniknąć w ten sposób opodatkowania.W sytuacji kiedy chcemy planować import dużej części towaru to trzeba otwierać w banku akredytywę. Akredytywa jest to sposób rozliczeń krajowych a także zagranicznych za pomocą banku, wykorzystywana jest jako instrument zabezpieczający interes stron kontraktu. Zazwyczaj także proponowanajest forma zaliczki, której wysokość może wynosić 30-50%, a następnie uregulowaniu dalszej części należności.

hurtownia leków

Autor: Hashoo Foundation USA – Houston, TX
Źródło: http://www.flickr.com

Przedpłatę dokonuje się na w oparciu o faktury proforma, kolejną część w ustalonym terminie. Jak prezentuje się transport asortymentu z Chin? Przy ograniczonych wagowo przesyłkach najbardziej niezawodną i błyskawiczną metodą jest kurier. Firma kurierska jest w stanie kończyć wszelkie formalności celno-skarbowe, naszym zadaniem jest dostarczanie do agencji celnej dostawcy niezbędnych dokumentów przedsiębiorstwa . Powinniśmy również pamiętać, że towar może poczekać na odprawę dwa tygodnie, z kolei kurier po kilku dniach, najczęściej od trzech do pięciu, może liczyć opłaty magazynowe.