Boom warsztatów w Polsce – czyli rozwijanie kompetencji fundamentem sukcesu dla przedsiębiorstwa

przez | 1 września 2022
Obecnie znalezienie prawdziwie wykwalifikowanego pracownika sprawia pracodawcom nie lada problemy. Wydawać by się mogło, że spora konkurencja na rynku pracowniczym pozwoli na szybkie zamknięcie procesu rekrutacji i skupienie się na realizowaniu celów biznesowych.

Realia są inne – większość rekrutacji jest najzwyczajniej nietrafiona. W rezultacie w Polsce coraz wyraźniej działają przedsiębiorstwa gwarantujące dostęp do szerokiego wachlarza warsztatów personalnych.

Czy wiesz, gdzie także możesz przeczytać inne tego rodzaju materiały? Jeśli nie, to wejdź na ten link i zerknij na treść znajdującego się w tamtym miejscu postu.

Wśród najprężniej się rozwijających są szkolenia miękkie. Tego sortu szkolenia skupiają się w dużym stopniu na zdolności człowieka do sprawnego zarządzania podległym zespołem ludzi. Szkolenia miękkie to sfera skierowana głównie dla team leaderów, jednak pracownicy podstawowi również mogą na nich zyskać. W trakcie ostatnich lat przedsiębiorcy coraz częściej posyłają swoich pracowników na szkolenia w celu rozwoju ich kompetencji – jest to znacznie bardziej efektywne niż ustawiczne zmiany w kadrach.

Szkolenia dla pracowników to tylko wierzchołek góry lodowej. Drugą sferą szkoleniową, na której możliwości zapotrzebowanie wciąż rośnie są szkolenia dla trenerów. W dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości rynkowej co chwila powstają nowe techniki, które służą jeszcze bardziej skutecznemu zarządzaniu – w efekcie szkolenia dla trenerów są zwyczajnie potrzebne aby szkoleniowcy mogli efektywnie wykonywać swoją pracę.
szkolenia dla trenerów

Autor: Goedeker’s
Źródło: http://www.flickr.com
Szukając odpowiedniego szkolenia zarządzanie będzie przeważnie stanowić punkt wyjścia do pozostałych rodzajów. W przestrzeni rynkowej bez większych kłopotów zarówno przedsiębiorcy jak i osoby indywidualne odnajdą szeroki wachlarz opcji – szkolenia zarządzanie, szkolenia z komunikacji, lub indywidualny mentoring to jedynie niektóre z dostępnych opcji.

Inwestowanie w pracowników za pomocą szkoleń jest lepszym sposobem osiągnięcia wyznaczanych celów biznesowych niż przeprowadzanie co chwila nowych rekrutacji. Ponadto jeżeli pracownik poczuje, że umożliwia mu się rozwój swoich możliwości oraz potencjału, to z pewnością odwdzięczy się efektywniejszą pracą.