Biznes w Polsce. Czy to na pewno mądry pomysł?

przez | 19 grudnia 2022
Mając własną działalność gospodarczą musimy zmagać się z wieloma utrudnieniami. Mawia się co prawda, że człowiek jest na swoim i to akurat prawda, gdyż nie ma nad sobą dyrektora, lecz… Posiada za to innych przełożonych, a jest ich dosyć sporo, tak więc powinien się z nimi liczyć.

Mocne wejście Twojej firmy

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Urzędnicy, ponieważ o nich w tym momencie mówimy, to koszmar każdego przedsiębiorcy, szczególnie w Polsce. Nie twierdzę, iż są państwa, w jakich jest korzystniej, ponieważ zdaje sobie sprawę, że są także kraje, gdzie jest mniej korzystnie. Niemniej, jako członek Unii Europejskiej i kraj, jaki dosyć szybko się rozwija, powinniśmy mieć trochę lepsze podejście do ludzi posiadających własne działalności gospodarcze.

No bo przecież prywatne firmy to same pożytki dla gospodarki. Dzięki temu, iż istnieją rynek usług rośnie w siłę, dzięki temu zatrudniani są również ludzie, którzy otrzymują wynagrodzenie, więc mogą robić zakupy. Jeśli natomiast jest spore bezrobocie to z tymi ludźmi również musimy coś zrobić. Odsyła się ich w takiej sytuacji do opieki społecznej po zapomogi, lecz to my płacimy, jako podatnicy za tą pomoc… Jeśli zaś na rynku jest sporo firm, jakie mają zatrudnionych, to problem bezrobocia ulega zmniejszeniu, ludzie posiadają oszczędności, robią zakupy, co jednocześnie napędza konsumpcję – kolejną korzyść dla gospodarki. Przykładowo taka działalność gospodarcza, która przeprowadza szkolenia bhp w Warszawie, nie dość, iż obsługuje wiele innych firm, to jeszcze oferuje|świadczy usługi usługi przydatne dla wielu – czytaj więcej o szkoleniach (rekomenduję szkolenie: lojalność wobec pracodawcy szkolenie od franklin covey) bhp.

E-biznes, internet

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Nawet, jeśli ktoś ma działalność jednosodową, a powinniśmy potwierdzić, że w Polsce jest sporo tej formy zatrudnienia to też dobrze, gdyż taki człowiek zamiast kombinować, działa, oferuje swoje usługi, a gospodarka dzięki temu kwitnie. Przecież przedsiębiorca (choćby jednoosobowa działalność) płaci podatki, ubezpieczenie i inne opłaty, więc państwo polskie powinno być wdzięczne. Niestety, u nas zazwyczaj wszystkich traktuje się jak potencjalnych przestępców, więc nie dość, że opłaty są wygórowane (i nie ma mowy o ich zmniejszeniu), to dodatkowo czynione są kontrole skarbowe i inne, które kosztują dużo niepokoju i nerwów. Wielu ludzi nie daje z tym rady i wyjeżdża za granicę.

Być może to się kiedyś zmieni, a może nigdy. Patrząc na podejście do wielu pozostałych sfer, nie warto się łudzić. Panuje zasada, my sobie, a wy sobie, przez co zyskują tylko Ci, którzy maja wpływy, znajomości i tak zwane „plecy” na każdym urzędowym szczeblu – zobacz kompletną propozycję pod adresem na