Biurowce w dużym mieście

przez | 5 września 2022
biuro

Autor: CROFFT System
Źródło: CROFFT System
Zwiększająca się liczba inwestycji o przeznaczeniu gospodarczym, nakręcanych rosnącym popytem, nie zdążyło jeszcze wpłynąć na malejącą po stagnacji podaż. Jakie właściwie są perspektywy w segmencie biurowym? Czy w poprzednich kwartałach wykreowały się mające większy wpływ tendencje, o których warto pamiętać zanim zdecydujemy się wynająć biuro?

Po pierwsze: duże powierzchnieNiewątpliwie tendencją na rynku lokali użytkowych są wielkopowierzchniowe lokale. Rosnący popyt zaczął nakręcać inwestycje deweloperów, którzy zdecydowali się nie tylko na szykowne wykończenie, ale też na przestrzeń. Szukając w przeglądarce chociażby „lokal do wynajęcia Wrocław” ukażą się nam propozycje od kilku do kilkudziesięciu tysięcy metrów kwadratowych powierzchni biurowej.

W związku z zainteresowaniem związanym z większymi przestrzeniami i rosnącej liczbie międzynarodowych korporacji otwierających własne oddziały nad Wisłą rozprzestrzeniła się moda na biura „na zamówienie”. Firma zawiera umowę na powierzchnię w inwestycji jeszcze na etapie planowania i dostosowuje pomieszczenia do indywidualnych potrzeb i według własnego projektu. Jest to nie tylko niezwykle wygodne, ale też bardziej opłacalne ze względu na mniejsze koszty zakupu przy wcześniejszym zakupie czy pre-let.

Po drugie: zwyżkujący popyt. Od początku 2012 roku rośnie również popyt na powierzchnie użytkowe. Najistotniejsze jest tu rosnące zainteresowanie polskim rynkiem przez międzynarodowe przedsiębiorstwa, tworzenie centrali i oddziałów w większych aglomeracjach i pobudzenie do działania polskich podmiotów gospodarczych.

Abstrahując od kilku uciążliwości związanych z transportem. Różnica pieniężna sprawia, że najlepiej wynajmują się miejsca ulokowane poza sercem miast. Ono zaś zarezerwowane jest przez globalne wielkie firmy, ich możliwości finansowe określają stawki czynszu.

Po trzecie: niewielka podażKryzys nie przechodzi bez echa i zastopowania czy porzucenie nowych budów powierzchni biurowych przyczyniła się do dużego obniżenia podaży. Skutkiem jest istotne ograniczenie w wyborze poszukiwanej nieruchomości o charakterze komercyjnym.

Absorbujący artykuł? Jeżeli tak uważasz, kliknij bez ociągania ten link, gdyż w witrynie (https://kador.pl/logistyka-przemyslowa/), którą tutaj odnajdziesz, też jest coś ciekawego!

Znajdując „lokale użytkowe Wrocław” pokazane nam zostanie zdecydowanie mniej ofert niż kilka lat temu. Ten stan rzeczy może potrwać, bo choć liczba nowych budów znowu zaczyna rosnąć, na ukończenie budowy potrzeba czasu.

Więcej informacji można znaleźć na stronach – lokale do wynajęcia Wrocław.