Bardzo fajny sposób na zdobycie nowych klientów

przez | 6 maja 2022
kiedy prowadzisz swoją firmę, być może powinieneś pomyśleć nad wdrożeniem w niej lepszych rozwiązań, które mogą przysporzyć Ci więcej nowych klientów. Jeśli zastanawiasz się nad niezłym pomysłem, być może powinieneś rozważyć opcję wprowadzenia programów lojalnościowych dla Twoim klientów. Jeśli Twoja firma zajmuje się sprzedażą różnego rodzaju produktów, wtedy programy lojalnościowe b2b są naprawdę fajnym. Taki program lojalnościowy polega na tym, że człowiek przy pierwszych zakupach w Twoim sklepie otrzymuje kartę stałego klienta, na którą następnie może zbierać punkty przy każdych następnych zakupach.

kupony lojalnościowe

Autor: Alper Çuğun
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli zbierze ich odpowiednią ilość, wtedy będzie mógł zamienić je na bon towarowy lub rabat na towary w Twoim sklepie. Dzięki rozdawaniu takich kart lojalnościowych zdecydowanie przyciągniesz sporo klientów do swojego sklepu. Kiedy ktoś już ma kartę, wtedy niewątpliwie częściej będzie przychodził właśnie do Twojego sklepu – w ten sposób bowiem będzie gromadził dodatkowe punkty, co niewątpliwie zmotywuje go do wyboru właśnie Twojego sklepu zamiast innych. Jeśli jeszcze wahasz się nad sensem wprowadzenia takiego programu lojalnościowego w swojej firmie, podpowiemy na dodatek, że dobrze takie programy sprawdzają się przede wszystkim w sklepach spożywczych i w kosmetycznych. Jeżeli natomiast prowadzisz zakład usługowy, wtedy program lojalnościowy także ma spory sens. Możesz rozdawać swoim klientom karty lojalnościowe i zaznaczać na nich każdą wizytę – kiedy przyjdą do Twojego zakładu odpowiednią ilość razy, wtedy następną usługę będą mieli wykonaną za darmo. Na to zagadnienie więcej odnajdzie się w tym miejscu – .

Taki rodzaj motywacji klientów do przychodzenia do właśnie Twojego zakładu jest na pewno jednym z genialnych pomysłów. Jeśli jednak profil prowadzonej działalności nie pozwala Ci na wprowadzenie programów lojalnościowych, wtedy bez wątpliwości powinieneś zastanowić się nad dużym motywowaniem swoich pracowników – w tym przypadku na pewno nieźle sprawdzą się programy motywacyjne (znajdziesz więcej tutaj).

Napisaliśmy dla Ciebie niesamowicie interesujący artykuł, więc nie zwlekaj dłużej tylko odwiedź nas, a z pewnością odnajdziesz ciekawe informacje na omawiany temat.

Kiedy zorganizujesz konkurs na przykład na najlepszego pracownika miesiąca i obiecasz mu premię, wtedy na pewno zauważyć, jak mocno rosną wskaźniki sprzedaży. Podobnie niezły efekt daje zarówno nieźle skonstruowany program lojalnościowy, ale także program motywacyjny dla pracowników.