Banalne, łatwe oraz lekkie styropiany dachowe w montażu są perfekcyjnym rezultatem dla dachów płaskich

przez | 3 sierpnia 2022
Tafle styropianowe stosowane są do modelowania powierzchni płaskich, takich jak tarasy, płaskie dachy oraz inne, takie jakim chcemy nadać spadek bądź odpowiednie nachylenie w celu usuwania wody deszczowej, rozprowadzenia wody na powierzchni do wejść spustowych czy też rynien i uniknięcia przypadków odkładania śniegu.

Stryopian

Autor: Neeta Lind
Źródło: http://www.flickr.com

Zastosowanie tego typu wyjście jest sporo tańsze, bo styropian dachowy jest towarem nadzwyczaj lekkim, o wiele powstrzymującym obciążenie dachu, zaś styropian jest prosty i prędki w montażu.

Kliny styropianowe używa się w obróbkach papowych na dachach płaskich pokrytych papą termozgrzewalną. Ich przewodnim zadaniem jest obniżenie kąta załamania papy, aby woda opadowa nie skupiała się w pobliżu kominów, świetlików, ścian czy też ogniomurów i innych powierzchni pionowych. Kliny styropianowe składa się za sprawą kleju bitumicznego, jaki jest mocno plastyczny. Gdy używamy kliny nie oklejone papą, powinno się je przykryć pasmem papy podkładowej, aby zabezpieczyć przed stopieniem styropianu w toku zgrzewania papy.

Źródło artykułu – krycie dachu płaskiego, jego ukształtowanie i spadki, częstokroć zapomina się o opracowaniu odprowadzenia wody z wszelkiego punktu na powierzchni dachu. Woda opadowa częstokroć spotyka na drodze przeszkody, takie jak kominy, świetliki, mury lub nadbudówki na dachu. Dzięki przeznaczeniu klinów woda jest kierowana do rynien. Styropian dachowy ma bardzo dobre właściwości termoizolacyjne w niskich temperaturach czy w środowisku o dużej wilgoci.

Dodatkowo nie nasiąka wodą oraz jest ogromnie lekki oraz bezproblemowy w montażu na dachu. Styropian dachowy posiada długą żywotność oraz jest solidny na drobnoustroje, grzyby oraz pleśnie – kliknij tutaj. Wolno go stosować na dachy nowiutkie czy też odnawiane.

Projektowany jest do stworzenia ocieplenia i odprowadzenia wody opadowej z powierzchni dachów płaskich, zaś dzięki atutem takim jak prostota montażu, lekkość, styropian (hurtownia styropianu) dachowy może śmiało zastąpić bardziej kłopotliwe tworzywa budowlane.