Atrakcyjne konto bankowe dla firm

przez | 8 kwietnia 2022
Gdy przed kilkoma miesiącami otwierałem własną firemkę, oprócz konieczności załatwienia wielu urzędowych spraw, musiałem również założyć konto w banku. Cóż, tak naprawdę w Polsce banków mamy praktycznie niezliczoną ilość, czyli ogólnie miałem ogromny problem z tym, aby natrafić na perfekcyjne konto bankowe.

Pieniędze

A niby jakie jest to perfekcyjne konto firmowe? To bardzo subiektywne, trudno w jednoznaczny sposób rzec. Jednak na spokojnie mogę wymienić te rzeczy na które sam zwracam baczną uwagę. Bardzo nie lubię, gdy klienci długo oczekują na przelew pieniężny ode mnie. A więc to oznacza, że wybrałem taki bank, który jest w stanie zapewnić naprawdę szybkie przelewy – nawet jeżeli idą do innego banku. Myślę, że przelewy są ogólnie zbyt wolne, chociaż co najbardziej interesujące, w Polsce nie jest w owym aspekcie beznadziejnie, tak naprawdę jesteśmy w europejskiej czołówce.

Warto także zwracać większą uwagę na to, ile placówek posiada interesujący nas bank. Preferuję większe banki, bo prościej natrafić na ich oddział.

Podoba Ci się ten materiał? Jeśli tak, to z pewnością ucieszy Cię informacja, że inny tego rodzaju artykuł jest na wyciągnięcie ręki. Zwyczajnie zobacz ten link forsel.

Chociaż te wielkie banki mogą odrobinę źle się dla nas kojarzyć, to jeśli dobrze wybierzemy, pewnie obejdzie się bez denerwującej biurokracji i wszechobecnego bałaganu. A przynajmniej mam taką nadzieję – ciężko powiedzieć, które banki akurat pod względem braku biurokracji są godne zainteresowania.

Finanse

Źródło: http://pixabay.com

Dbam także o fachową obsługę – w szczególności piję w tym momencie do infolinii. Bardzo często linia jest ciągle zajęta, a jeszcze oprócz tego trudno się z nimi dogadać. Oczywiście istotne jest to by za konto firmowe nie płacić za dużo kasy. Ogromne banki i tak zarabiają, więc nic wielkiego się nie stanie, jeżeli rachunki bankowe dla firm będą niewielkim kosztem w naszym budżecie.

Mamy XXI wiek, a więc wypadałoby postawić na bank, który umiejętnie podchodzi do e-bankowości. Niegdyś wiele rzeczy musiałem załatwiać w budynku. A w 2013 roku? Praktycznie wszystko załatwiam drogą internetową. No ewentualnie dzwonię na infolinię. Czyli jak doskonale widać, chociaż trudno jednoznacznie powiedzieć, które konto firmowe jest strzałem w dziesiątkę, to i tak każdy z nas nie powinien napotkać na duże problemy z odpowiedzeniem na to zapytanie. A przynajmniej tak jest w akurat w moim przypadku. To jak jest z Tobą, szanowny czytelniku?