Aby ułożyć kędziory trzeba kupić środki do pielęgnacji włosów ze sklepu fryzjerskiego.

przez | 3 marca 2022
Starożytni Egipcjanie zakładali podczas przeróżnych ceremonii peruczki i sztuczne bródki. Chinki upinały włosy na szyi w kunsztowne kształty. Z kolei Europejki w czasie odrodzenia musiały depilować włosy przylegające do twarzy, aby optycznie powiększyć czoło.

salon fryzjerski

Autor: osseous
Źródło: http://www.flickr.com
Współcześnie niewiele się zmieniło – wciąż poddajemy włosy różnym środkom, aby zrobiły się bardziej wrażliwe na tworzenie fryzur, wstrzeliwały się w najnowsze style modowe bądź ukazywały osobowość. Kręcone włosy są obiektem zazdrości właścicielek prostych fryzur.

Odwiedź mój serwis (www.ortodoncjacyfrowa.com.pl/aparaty-ruchome/) – trzeba kliknąć na podany poniżej link i tam możesz przeczytać dodatkowe wiadomości na ten pasjonujący temat.

Jednak, utrzymanie i układanie loków jest niebagatelnym wyzwaniem.

Włosy kręcone wykazują tendencję do przesuszania się oraz są niesforne, co utrudnia nadanie fryzurze pożądanego układu. Trzeba je odżywiać, nawilżać i używać adekwatnych kosmetyków do kręconych fryzur, aby zachowały jędrność. W większości przypadków, prostowanie kędziorów jest zabiegiem pracochłonnym i natychmiast po spotkaniu włosów z wilgotnym powietrzem fryzura ulega zniszczeniu. Najprostszym sposobem na podkreślenie piękna loków jest wydobycie naturalnego skrętu włosa. Wsparciem mogą być kosmetyki, które pomogą poradzić sobie z przekornymi lokami. Sklep fryzjerski oferuje ich mnóstwo (popularna strona). Do stylizacji jest wiele artykułów do wyboru: woski, kremy, olejki itd.

Aby osiągnąć rezultat pięknych sprężystych kędziorów trzeba używać jednego środka raz dziennie. Powinno się zainwestować w preparat nabłyszczający w postaci odżywki, aby rozjaśnić i tchnąć życie przesuszone kędziory. Jeżeli po zastosowaniu innych produktów ciągle będą pojawiać się pojedyncze spuszone kosmyki, należy zastosować wosk do loków. Można też użyć emulsji do loków, produkowanej bezpośrednio do włosów kręconych. Emulsja odżywia, pielęgnuje i lekko utrwala bez obciążenia, nadaje elastyczność lokom, bez efektu kędzierzawienia. Biorąc pod uwagę balsam do włosów to najlepsza będzie taka, której się nie spłukuje. Dobry jest także jedwab do włosów, wspaniale wygładza włosy proste, ale równie dobrze spisuje się w kwestii loków. Aby nieco zagęścić włosy można użyć pianki termoaktywnej, która modeluje i odżywia włosy.