Zwierzęta żywe-pamiętajmy o godziwym transporcie

przez | 8 października 2021
Zwierzę to żywa istota, która odczuwa ból i cierpienie, tak jak my, ludzie. Wiem, że dla wielu z was te słowa to banał, przecież każdy człowiek z normalną dawką empatii zrozumie drugą istotę, nieważne czy będzie to człowiek, czy pies. Dla niektórych jednak osób zwierzę to coś gorszego, to rzecz, którą traktuje się, dosłownie, jak przedmiot.

kon

Autor: Carine06
Źródło: http://www.flickr.com
Widać to już na przykładzie właścicieli psów. Kary cielesne to norma przekazywana z pokolenia na pokolenie. Niełatwo wytłumaczyć tak ułożonym ludziom, dodatkowo również bitym przez swoich rodziców, że to złe, że to do niczego nie prowadzi, a co najważniejsze, że taka praktyka nie wychowa zwierzęcia. Jedynie może uczynić je nieszczęśliwym i nieufnym. Pomimo wielu kampanii są ludzie, które robią, co chcą i nie spotyka ich za to kara.

Zapewniamy Ci darmowy wgląd (http://www.dommuzykaseniora.pl/kontakt-2/) do nowych bardzo interesujących wpisów, które umieściliśmy na oddzielnej witrynie. Wystarczy tylko kliknąć w podany link.

Sposób, w jaki traktujemy swojego psa pozostaje w gestii prywatnej, choć wszystkie odchyły powinny być publicznie potępiane. Inaczej ma się sprawa z transportem zwierząt przez specjalistyczne firmy. W tym wypadku muszą odbyć się wszystkie procedury. Na szczęście coraz rzadziej zdarzają się sytuację, że transport prowadzony jest źle. A jak taki transport powinien wyglądać? Opiszmy go na przykładzie transportu koni (więcej o transporcie żywca).

Konie, podobnie jak ludzie, czują skutki męczącego podróżowania, co więcej, źle się może dla niego skończyć nieodpowiednio zrealizowany transport (strona internetowa). Stała, przez całą trasę pozycja stojąca powoduje urazy, dzieje się to w źle wykonanych środkach transportu. Do tego stanu mogą się przyczynić także wstrząsy, a więc pamiętajmy, żeby przed każdym wyjazdem sprawdzić jakość zawieszenia w pojeździe. Porządny transport koni powinien także oznaczać, iż samochód wyposażony jest w wentylację, utrzymującą odpowiednią temperaturę. Jeśli jedziemy ciemnym samochodem, a na dworze jest upał koniecznie przykryjmy je białym pokryciem dachu.Te rady to tylko kilka podstawowych wskazówek, jak powinien przebiegać przewóz koni. Istotniejsze jest w tym wszystkim delikatne podejście do zwierząt, szacunek do nich i dla ich zdrowia. Podejdźmy do tego tak, jak niektórzy podchodzą do innych ludzi, zatem traktujmy zwierzęta tak, jakbyśmy sami chcieli być traktowani.