Znakomita reklama na zewnątrz

przez | 10 lipca 2021
Gdy mamy firmę to oczywiście chcemy ją promować. Rodzaj promocji uzależniony jest naturalnie od charakteru działalności, posiadanych środków i odbiorców naszych towarów czy usług. Możemy promować się w sieci, w różnego typu katalogach przedsiębiorstw, można umieszczać reklamę graficzną w branżowych portalach, na blogach czy forach internetowych. Należy jednak wyjść z reklamą także poza internet.

Reklama na bilbordach

Autor: Broadway Tour
Źródło: http://www.flickr.com
Rodzaje reklam zewnętrznychReklama zewnętrzna może mieć bardzo zróżnicowane formy. Najbardziej znaną i rzucającą się w oczy są naturalnie billboardy. Równie popularne są tak zwane citylighty, czyli oświetlone reklamy umieszczane najczęściej w ściankach przystanków komunikacji miejskiej, ale także wolnostojące. Mnóstwo płotów czy budynków obwieszonych jest wszelkiego rodzaju bannerami, to znaczy reklamami drukowanymi na elastycznych foliach lub siatkach. Jeżeli chodzi o reklamy outdoorowe, które mają przetrwać dłużej niż plakat, to takie właśnie bannery są rozwiązaniem wymagającym najmniejszego nakładu środków finansowych.

Jeżeli decydujemy się na tego typu reklamę, musimy oczywiście przygotować projekty, wybrać folie reklamowe na których chcemy drukować, miejsca, w których chcemy ów banner umieścić.

Ten artykuł Ci się podoba? To odwiedź serwis podłoża na place zabaw, a znajdziesz więcej zbliżonych tematycznie danych, które także będą interesujące.

Można zlecić całość prac agencji reklamowej, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żebyśmy zrobili to we własnym zakresie.

Gdzie kupić materiały?

Billboard

Autor: Ursula Stalder
Źródło: http://www.flickr.com

Materiały najlepiej kupować w wyspecjalizowanych sklepach. W internecie z łatwością można wyszukać sklep z foliami, reklamowy albo dla agencji reklamowych – nomenklatura bywa zmienna, asortyment zwykle podobny. Zawiera wszystko, co niezbędne może być do zrobienia reklam. Folie, siatki, różnego typu zaczepy i całe mnóstwo innych. Nie ma również żadnego problemu, aby w drukarni zamówić wydrukowanie projektu na przywiezionym przez nas materiale. Musi to być jednak dobra drukarnia wielkoformatowa, ale to raczej oczywiste.

Gdzie można powiesić reklamę?Nie wolno oczywiście zawiesić bannera w każdym miejscu. Dobrze jest zapoznać się z przepisami dotyczącymi wieszania reklam w naszym mieście. Czasami wystarczy zgoda (zobacz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych 2019) właściciela posesji na zawieszenie na jego ogrodzeniu bannera, czasem konieczna jest również zgoda z Urzędu Miasta. Przygotowanie reklamy wymaga sporo pracy, ale jeżeli odpowiednio ją zaprojektujemy na pewno przyniesie efekty. Więcej na temat reklamy – telebimy z reklamą.