Znaki towarowe – rewelacyjny znak w świecie przedsiębiorczości.

przez | 10 lipca 2021
De facto, znaki towarowe pokazują się na rynku codziennie, a ściślej, wtedy kiedy powstaje nowe przedsiębiorstwo. Stają się jego drogocennym elementem majątkowym, a także fundamentalnym aspektem do reklamy wyprodukowanych rzeczy lub świadczonych usług. Rejestrując znaki towarowe mamy pełne przekonanie, że nikt inny nie będzie pobierał z nich pożytków majątkowych, jak również naruszał tego rodzaju znaków.

Microsoft store

Autor: Wagner Tamanaha
Źródło: http://www.flickr.com
Za rejestrację konkretnego znaku odpowiadają np. rzecznicy patentowi z Krakowa. Z uwagi na to, iż jest to wielkie miasto, a zakłady pracy powstają jedna za drugą, zgłoszeń jest ogrom. Zgłoszenie można przesłać elektronicznie bądź złożyć osobiście. Wpisując w wyszukiwarkę Internetową frazes kancelarią (polecamy przejdź po tym linku) towarowy rejestracja, z łatwością odnajdziemy stronę Urzędu Patentowego RP, gdzie dokonuje się zgłoszeń. Rzecznicy patentowi Kraków przyjmą zgłoszenie za dokonane, jeśli posiada co najmniej: dane zgłaszającego, zdefiniowanie znaku towarowego, rejestr towarów, dla których znak będzie przeznaczony. Kiedy po odszukaniu hasła kancelarii (polecamy więcej na stronie) towarowy rejestracja, wejdziemy na daną stronę, poradnik krok po kroku doprowadzi nas do finału. Symbolem towarowym może być: kontur, wyraz, kompozycja kolorystyczna, nuta, sygnał audio, forma przestrzenna, ale tylko w przypadku, gdy w swej treści nie mają symboli Rzeczypospolitej Polskiej oraz innych państw, a także ich nazwy i skrótów. Symboli będące traktowane jako religijne, patriotyczne, kulturowe, oraz imion i nazwisk. Podstawowym celem prawa własności przemysłowej w sprawie symboli towarowych jest kontrola przed nieporozumieniami i oszustwami w kwestii pochodzenia jak również jakości produktów. Znaki towarowe są chronione, kiedy prawo umożliwia właścicielowi zablokować konkurencję przed popełnianiem nieautoryzowanego użycia znaku handlowego, przez używanie obłędnie podobnych znaków i etykiet.

odnośnik

Autor: Andrew Feinberg
Źródło: http://www.flickr.com
Okres czasu trwania prawa ochronnego na symbol towarowy wynosi 10 lat od daty zgłoszenia znaku towarowego w Urzędzie Patentowym. Prawo może zostać na wniosek przedłużone dla wszystkich lub części towarów, na następne okresy dziesięcioletnie. Jest to nadzwyczaj ważny element promocyjny każdej marki czy zakładu pracy. Ważne jest więc, aby zabezpieczyć go przed niepożądanym działaniem ludzi trzecich. Polecamy artykuł: .