Żeby nie ciągnęło spod progu

przez | 10 lipca 2021
Zimny korytarz i podmuchy wiatru u progu w ogóle nie muszą znaczyć, iż wyselekcjonowaliśmy tandetne drzwi wejściowe do mieszkania. Częstym powodem nadciągającego zimna jest niepoprawnie zamontowana stolarka drzwiowa, niedostatek izolacji termicznej pod posadzką.

kliknij obrazek

Autor: Wendy
Źródło: http://www.flickr.com
Producenci stolarki wprost prześcigają się w zapewnieniu drzwiom jak najlepszych parametrów termoizolacyjnych, jednakże parametry te mogą spełnione być tylko, jeżeli montaż drzwi (przydatna treść) będzie dobrze wykonany. Porządnie zainstalowany próg zatrzymuje ciepło w przedsionku. Na skutek tego ogrzewanie tegoż pomieszczenia może okazać się zbędne lub zużyjemy o wiele mniej zasilania na ogrzewanie przedsionka. Dobry montaż progu wykonać możemy zarówno w czasie zamontowywania pierwszych drzwi wejściowych do domu, jak także przy wymianie starych www.rkstyl.com.pl/:drzwi na nowe.

Gdy próg skrzypi, to symptomy świadczące o tym, iż najprawdopodobniej przy instalowaniu progu popełniono błędy. Symptomem nieprawidłowo zamontowanego oraz zaizolowanego progu drzwi zewnętrznych jest gromadząca się na styku z futryną wilgoć. Zimową porą zaniepokoić powinien nas także widok osadzającej się pod progiem szadzi. Z kolei skrzypienie jak też odkształcanie się progu świadczą o jego niestabilnym mocowaniu, co nawet po krótkim okresie eksploatacji może zmniejszyć szczelność przylegania drzwi do spodnich partii framugi a również spowodować przedmuchy pod progiem.

zamknięte drzwi

Autor: TownePost Network
Źródło: http://www.flickr.com
Dziś standardem staje się stosowanie progów z przegrodą termiczną, które montuje się w przewodzie przygotowanym wprzódy w posadzce pod drzwiami.

Otwórz ten link niszczenie akt łódź! Na stronie zobaczysz interesujące wiadomości na ten temat, opisane w tekście.

Progi termiczne posiadają wypełnione powietrzem przegródki, które gwarantują odpowiednią izolację powyżej poziomu podłogi. Nie ochronią one jednak przed przenikaniem chłodu pod posadzką, stąd też przestrzeń pod progiem powinna zostać napełniona tworzywem termoizolacyjnym aż do warstewki cementu znajdującej się poniżej ocieplenia posadzki. Całość wymaga dodatkowo hydroizolacji od strony zewnętrznej. W nowo wybudowanym domu z wstawieniem drzwi zewnętrznych winniśmy zaczekać do chwili zakończenia mokrych robót budowlanych. Błędem w sztuce będzie montowanie drzwi na tymczasowych filarach, przed wylaniem podłóg, albowiem może dojść do osłabienia konstrukcji ościeżnicy. Tenże sposób przytwierdzenia drzwi ma także negatywny wpływ na trwałość progu.