Zalety konta firmowego

przez | 26 lipca 2021
Wiele osób, przeważnie tych pracujących na etacie, marzy o samodzielnym kreowaniu biznesowej przyszłości. Tym bardziej, że założenie własnego biznesu nie jest szczególnie trudne.

Istotną kwestią jest założenie konta w banku, albowiem o sytuację finansową firmy powinniśmy zatroszczyć się od początku jej istnienia. Banki wyprzedzają się w ofertach dla przedsiębiorców. Dobrze jest w związku z tym dowiedzieć się, jakie możliwości, kredyty tudzież pożyczki nam oferują. Na stronie internetowej każdego z banku, ujrzymy szeroki wachlarz usług adresowany do małych i średnich przedsiębiorstw.

spotkanie firmowe

Autor: dhub limited
Źródło: http://www.flickr.com

Zamiarem osobnego firmowego rachunku bankowego jest wyodrębnienie transakcji prywatnych od związanych z prowadzoną działalnością. Po pierwsze ułatwia to prowadzenie księgowości, zwłaszcza, gdy przedsiębiorca otrzymuje środki finansowe również z innego źródła. Oprócz tego, w sytuacji kontroli skarbowej, urzędnicy mają wówczas dostęp tylko w transakcje na rachunku bankowym podanym w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, co może zaoszczędzić nerwów (wgląd w prywatne operacje mógłby okazać się niefortunny, np. w przypadku gdy osoba otrzymuje pieniądze od rodziny).

Mądrym posunięciem może okazać się założenie konta firmowego w tym samym banku, w którym osoba prowadząca działalność gospodarczą ma prywatne konto. Takie konto (idź tutaj ranking kont bankowych) firmowe umożliwi na ominiecie opłat związanych z operacjami między kontami.

Prowadzenie firmy jest relatywnie proste, kiedy regularnie przychody pokrywają najnowsze wydatki. To jednak sytuacja idealna, która w realnym świecie nie zawsze prezentuje się tak kolorowo. Ciężko w takim okresie obejść się bez systemu wsparcia – banku, który może zagwarantować płynność finansową.

Jeżeli zobowiązań w firmie mamy sporo, raty kredytu wynoszą więcej niż comiesięczne zyski, łatwo wpaść w spiralę zadłużenia. Wówczas dobrze jest skorzystać z ofert banku i skorzystać z takiej usługi jak kredyt hipoteczny dla firm. Przed podpisaniem umowy z bankiem musimy jednak przemyśleć indywidualne możliwości firmy i liczyć się z obowiązkami. Jeżeli ma to nam pomóc uregulować wysoko oprocentowane zadłużenia, a pojedyncza rata nie jest większa od sumy pozostałych kredytów – konsolidacja jest dobrym rozwiązaniem.