Zakup domu jest zdecydowanie jedną z najważniejszych decyzji

przez | 26 lipca 2021
Kupienie własnego mieszkania jest najczęściej jedną z najpoważniejszych decyzji, które trzeba będzie podjąć w życiu. Wielu Polaków nie dysponuje oszczędnościami, które pozwoliłyby im na kupno mieszkania bądź domu całkowicie bez udziału kredytu. Z racji tego, że mieszkania, przede wszystkim w większych miastach są bardzo drogie, kredyty mieszkaniowe okazują się konieczne. Ich wybór na rynku jest aktualnie dość bogaty, więc wskazane jest precyzyjnie porównać propozycje poszczególnych banków. Jak to zrobić? Jak wziąć kredyt najlepszy dla siebie?

mieszkanie

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim, dobrze jest ustalić, jaka kwota będzie potrzebna na kupno nieruchomości. Najczęściej trzeba mieć już wybrane mieszkanie, żeby w ogóle zacząć starać się o kredyt w banku – . Doskonale, jeśli posiada się pieniądze na tak zwany wkład własny, wówczas wiele banków chętniej udziela kredytów. Oferty konkretnych banków warto porównać pod względem cen, więc oprocentowania, marży oraz prowizji. Im koszty są niższe, tym lepiej. W internecie działają bardzo wygodne kalkulatory kredytowe, które dają możliwość na szybkie obliczenie, jak duża będzie kwota kredytu w konkretnych bankach, przy takiej samej sumie i czasie spłacania. Dzięki nim można łatwo sprawdzić, jaka oferta – choćby w teorii – okaże się być najbardziej korzystna.

Na dodatek, koniecznie należy zwrócić uwagę na kwestię ubezpieczeń.http://efematic.pl/produkty/40 – klikaj -Dosyć często banki oczekują ich zakupu, co dla klienta jest kłopotliwym obciążeniem finansowym. Warto także sprawdzić, czy bank pozwala na szybszą spłatę kredytu bez dodatkowych opłat oraz jaki jest opcjonalny czas spłaty. W przypadku kredytów mieszkaniowych

kredyt

Źródło: http://pixabay.com

z reguły klientom zależy na dość długim okresie, czasami sięgającym nawet 30 lub 40 lat. raty (zobacz poznaj więcej)

Jeśli pomimo dokładnej analizy rynku ciągle ma się dosyć duże kłopoty z wyborem świetnego kredytu, można skorzystać z usług doradcy kredytowego. Oczywiście, dobrze jeżeli jest on polecanym fachowcem, jako że dzięki temu będzie się miało pewność, że jego opinie i porady są obiektywne. Taki doradca jest w stanie przedstawić propozycje kilku banków, wskazać ich wady oraz zalety. Jest to dosyć przydatne. Z reguły nie oczekuje on od klientów żadnej zapłaty, gdyż wynagrodzenie pokrywa bank, z którym ostatecznie klient podpisze umowę.