Zakładamy swoją firmę

przez | 10 lipca 2021
Prawda jest tak, że obecnie każdy może założyć przedsiębiorstwo. Nie jest to bardzo skomplikowane zadanie, ale sporo osób nadal ma sporo obaw. Dlaczego? Bo często brak im kogoś, kto po kolei poprowadziłby ich przez wszelkie meandry związaną z zakładaniem własnej działalności. Ale to jedynie nasze obawy, bo istnieje wiele instrukcji typu jak założyć firmę krok po kroku. Najważniejsze to chcieć i zacząć, reszta jakoś się potoczy.

Rozmowy biznesowe

Autor: Baltic Development Forum
Źródło: http://www.flickr.com
Jasne jest, że nie wszyscy nadają się do tego by mieć firmę, ale to już temat na całkiem inną rozmowę, bo na pewno każdy firmę może założyć . Potem dochodzi zatrudnianie pracowników i dochodzi zastanawianie się, jak porozwiązywać wszystko z innymi państwowymi instytucjami. Bo przecież niezbędne jest zgłoszenie pracownika do zus.

Tak naprawdę nie musimy wiedzieć, kiedy i w jaki sposób to zrobić, bo wystarczy przejść się do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i tam dostaniemy wszelkiego rodzaju niezbędne wiadomości. Dodatkowo, jeśli mamy wiele wątpliwości to można również zgłosić się do prawnika, który powie nam, co i w jaki sposób należy robić w jakiej kolejności, by po czasie nie było trzeba płacić żadnych zbędnych kar.

Macierzyński urlop a własna firma Kobiety często boją się, że ciąża przekreśli ich karierę. Ale obecnie nie jest to wcale tak prawdziwe, bo da się dalej kontynuować swoje zawodowe życie, a urlop macierzyński to po prostu czas dla dziecka. W czasie urlopu można starać się o zasiłek (zobacz https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-wynagrodzenie-pracownika-mlodocianego) macierzyński a działalność gospodarcza.

To ważne omówienie (https://www.adwokat-wroclaw.com.pl/) odnosi się do prezentowanej tu problematyki, zatem jeśli jest ona godna Twojej uwagi, to wejdź na ten link.

A jeżeli posiadamy swoją działalność gospodarczą to trzeba wziąć pod uwagę to, że powinnyśmy podczas urlopu macierzyńskiego płacić składkę chorobową.

Jest ona w konkretny sposób wyliczana. Oczywiście nie obejdzie się bez wizyty w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych z ogarniętymi papierami oraz z aktem urodzenia dziecka, dodatkowo jeszcze musimy napisać podanie o zasiłek na urlopie macierzyńskim. Po złożeniu wszystkich dokumentów można liczyć na to, że dostaniemy zasiłek. Nie możemy sobie odpuścić składania papierów.

Bo części kobiet wydaje się, że skoro posiadają swoją działalność, to im się nie należy, że nie mogą starać się o tego rodzaju zasiłek, a jak wiadomo te pieniądze im się należą, więc nie ma, nad czym gdybać. Trzeba skompletować dokumenty i pójść do ZUS-u, jeżeli mamy obawy, że po porodzie nie będziemy mieli na to czasu, to zamiast aktu urodzenia, możemy przynieść oświadczenie od lekarza z prawdopodobną datą porodu, a później ktoś może donieść akt urodzenia.