Zaawansowane bazy danych, które można wykorzystywać na mnóstwo sposobów. Big Data- zagrożenie dla naszej prywatności czy doskonały sposób na dotarcie do potrzeb klientów?

przez | 21 października 2021
Całkiem niedawno niezwykłą popularność na świecie tudzież w kraju zdobyło Big Data. Wielu z nas nie wie czym jest albo kojarzy negatywnie, jako sposób uzyskiwanie danych klientów. Niewielu jednak wie, jak duże korzyści możemy mieć z gromadzenia tak dużej liczby zróżnicowanych danych.

Dane liczbowe

Autor: Marcos Gasparutti
Źródło: flickr.com
Big data to szereg narzędzi, dzięki którym możliwe jest gromadzenie i porządkowanie bardzo dużych ilości danych. Dane te możemy wykorzystać na przykład do analiz czy też badania rynku. Jakiś czas temu Big Data w Polsce wzbudziła niemałe zamieszanie, po którym dużo osób zaczęło obawiać się tego typu innowacyjnych rozwiązań. Big Data gromadzi dane (zobacz ochrona danych), przede wszystkim dane o różnych użytkownikach i klientach firm, ale uzyskuje je legalnie – doczytaj na tym portalu. Obawy biorą się głównie z tego, iż myślimy, że dane są wykradane oraz mają działać na naszą niekorzyść. Wykorzystując Big Data możemy jednak jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby naszych klientów jak również prezentować im rozwiązania, których potrzebują najbardziej. Gromadzenie i analizowanie tego typu danych nie jest łatwym zadaniem, bowiem jest ich naprawdę mnóstwo, dlatego też wykorzystywane są w tym celu odmienne narzędzia analityczne.

Tego typu rozwiązania mogą mieć duże zastosowanie w biznesie, ale także w bankowości. Big Data w bankowości to przede wszystkim przewidywanie potrzeb klienta a także dopasowywanie do nich najkorzystniejszej oferty. Niektórzy mogą uważać, iż wykorzystanie danych klienta mające na celu zdefiniowanie jego potrzeb w rzeczywistości może służyć jedynie wykorzystaniu jego pieniędzy.

Wejdź na ten odnośnik i zobacz w treści (https://www.normbud.pl/) zamieszczony tam artykuł. Są tam inne tego rodzaju informacje. One też analizują tę tematykę.

Bank ma w tym swoje korzyści, kiedy klient zdecyduje się na prezentowaną ofertę, ale też klient będzie z niej bardziej zadowolony, jeżeli spełni ona wszystkie jego potrzeby. Wspominając o Big Data należy pamiętać, iż przynosi korzyści zarówno dla klientów jak również dla przedsiębiorców, wykorzystując nasze dane, które powszechnie udostępniamy – zobacz też: . W dzisiejszych czasach, kiedy internet jest codziennością, nieuniknione jest, żeby w takie sposób analizować a także wykorzystywać gromadzone dane użytkowników i klientów.

Przede wszystkim nie należy się bać Big Data, gdyż jest to narzędzie mające służyć skuteczniejszemu dopasowaniu oferty firm do wymagań klientów. Dzięki gromadzeniu oraz analizowaniu tak dużej ilości danych możemy tworzyć lepsze produkty tudzież oferować lepsze usługi, które mogą spełnić potrzeby najbardziej wymagających klientów.