Wzór przemysłu

przez | 3 września 2021
Apple – gigantyczna firma, która produkuje komputery i inne sprzęty, jest teraz najlepiej prosperującą firmą na globie. Ogromny sukces przedsiębiorstwa, które założył słynny Steve Jobs, ma początek w czymś, co nazywa się oryginalny wzór przemysłowy. Każdy wie, że produkty Apple mocno wyróżniają się wyjątkowym designem. To ogromna zasługa byłego szefa Apple, który charakteryzował się wręcz manią na punkcie estetyki. W latach osiemdziesiątych na sklepowych półkach pojawił się Macintosh, mały pecet, który był przystępny dla zwykłego użytkownika. Późniejsze wyroby nie były już tak udane.


(Przeczytaj też )

sala konferencyjna

Autor: Sigma
Źródło: http://echopr.pl/PRASA/sale_konferencyjne.jpg
Kiedy do przedsiębiorstwa po latach szefowania w Pixarze powrócił ojciec, Apple zaczął wyróżniać się niebanalną estetyką. Oczywiście produkty, takie jak iMac, odznaczały się mocnymi osiągami technicznymi, jednakże najbardziej nęcące dla klientów okazywały się niepowtarzalne designy. Sporo osób twierdzi, że nabywając wytwory Apple wydaje się pieniądze jedynie na stylistykę i magię marki. Jest w tym wszystkim dużo prawdy, produkty Apple są teraz czymś więcej niż klasycznymi dobrami konsumpcyjnymi.

objaśnia ten temat. W zeszłym roku koreański gigant stoczył batalię z Apple – sąd orzekł, że Samsung zabrał Apple parę pomysłów na wzór przemysłowy. Wielu znawców podkreśla hipokryzję firmy Jobsa, gdyż Apple również parę projektów przechwycił od innych podmiotów.

Masz ochotę poszerzyć wiedzę z tego interesującego tematu? Więc najlepiej trafiłeś. Po prostu kliknij to prześwietlenie zęba białystok i przenieś się do nowej strony.

Tak było z GUI, który pioniersko działał na maszynach firmy Xerox. Kiedy ludzie Jobsa oglądali na własne oczy znakomity pomysł ludzi z laboratoriów PARC, postanowili zaimplementować go w słynnym PC Macintosh. (Więcej tutaj ) Zdaje się że własność przemysłowa powinna być mocno pilnowana przez sądy, jednak powinno się zachować rozsądek.

Zobacz ten odnośnik – to żadnych wątpliwości świetna propozycja (http://www.kador.pl/dla-klienta/), która z całą pewnością bardzo Cię zaintryguje! Nie wahaj się zatem i sprawdź już teraz.

Nie należy pozwalać, by przedsiębiorstwa mogły chronić właściwie każdy, nawet niewielki szczegół swoich wyrobów, bo wpłynie to druzgocąco na równowagę ekonomiczną.