Wrocław posiada bogatą ofertę płotów budowlanych, które stanowią konieczny element każdego placu budowy zabezpieczającego plac budowy i poza nią

przez | 10 lipca 2021
Ogrodzenia budowlane należą do grupy płotów tymczasowych i ruchomych. Z tej kategorii rozróżnić można różne rodzaje ogrodzeń do przeznaczenia na terenie budowy. Jednym z modeli ogrodzeń budowlanych to ażurowe ogrodzenia.

świeże informacje

Autor: Dimi
Źródło: http://www.flickr.com
Jest on jednym z najczęściej stosowanych zabezpieczeń budowy ze względu na prędkość i łatwość montażu. Są wykonane z ocynkowanego przęsła z rur wypełnionego siatką o przeróżnym wymiarze oczek, montowane na stopach betonowych i powiązane ze sobą wiązadłem, dzięki temu zapewnia bezpieczeństwo i osłonę przed wejściem na miejsce budowy osób nieuprawnionych. Jest możliwość również montowania do tego rodzaju płotów ażurowych bramek wjazdowych i furtek.

Całkowite ogrodzenia (więcej Anotis) uczynione z blachy trapezowej to kolejny gatunek płotów budowlanych. Są świetnym sposobem na odseparowanie oraz ochrona terenu podczas kierowanych prac budowlanych, robót ziemnych czy także remontach. Łatwość i prędkość zmontowania oraz rozbiórki i stabilność powodują, że tego rodzaju ogrodzenia (najlepsza oferta na stronie wygrodzenia siatkowe) to najlepsza możliwość zabezpieczania oraz odseparowania terenów budowy w jakichkolwiek warunkach. Można je również w łatwy sposób przenosić w różne punkty i stanowią alternatywę dla płotów ażurowych. Na płotach całkowitych jest opcja umieszczania banerów informacyjnych. Też stanowią zabezpieczenie placu budowy przed wchodzeniem tam osób niepowołanych oraz chronią materiały budowlane przed kradzieżą.

ogrodzenie budowlane

Autor: Jocelyn Kinghorn
Źródło: http://www.flickr.com
Ogrodzenia całkowite można też wiązać z siatką o różnej wielkości oczek. Z kolei płoty specjalne służą do ochrony obiektów oraz prowadzenia poruszeniem pieszych i ulicznym na placu budowy. W skład wchodzą ograniczenia uliczne, bariery zaporowe, bariery policyjne, bariery zapobiegawcze przed upadkiem z wysokości. Do płotów szczególnych należą ogrodzenia z typu A2 lub ogrodzenia ażurowe z pasem sygnalizującym, które chronią rozkopy uliczne bądź chodnikowe oraz roboty remontowe tuż przy chodniku. Ogrodzenia budowlane (kliknij i zobacz) mają dużą jakość, są niezbędne na miejscu budowy oraz stanowią zabezpieczenie terenu budowy przed wkroczeniem ludzi nieupoważnionych, przed kradzieżą i ograniczają wypadki na terenie budowy i poza nią. Ogrodzenia Wrocław mają bogatą ofertę ogrodzeń budowlanych dostępnych na rynku Polskim. Można także dokupić asortymenty niezbędne do płotów budowlanych.