Wizualizacje 3D – niewątpliwie jedna z najbardziej popularnych sposobów odwzorowywania obiektów

przez | 25 listopada 2021
Stare chińskie porzekadło głosi, że jeden obraz znaczy więcej niż tysiąc słow. Obecnie, rzeczona „maksyma” nabiera wyjatkowego znaczenia.
Czemu tak się dzieje? Powodów jest przynajmniej kilka.

wakacje - malunek

Autor: Michal Goszczynski
Źródło: http://www.flickr.com
3d

Autor: Philippe Put
Źródło: http://www.flickr.com

|ALT=filtry|TITLE=bank]

Chociaż klasyczna fotografia nadal ma się całkiem nieźle, to z wolna rośnie jej poważna konkurencja, czyli wizualizacje 3D. Warto postawić ptanie: co kryje się pod przywołanym pojęciem? Najprościej rzecz ujmując to, trójwymiarowe odwzorowania różnorodnych obiektów, które znajdują nader obszerne zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu. Stanowią – jak łatwo można się zorientować – nieodłączny „element” w pracy projektanta, obojętnie co tworzy: budynek czy przedmiot codziennego użytku.

Zaciekawił Cię ten wpis? Zachęcamy Cię zatem dalej (http://www.kingspan.com/pl/pl-pl/produkty/woda-i-scieki/przydomowe-oczyszczalnie-sciekow/biotec-oczyszczalnia-ekologiczna) – do naszej nowej witryny. Tam czekają na Ciebie inne wątki.

Ich bezdyskusyjnym walorem jest klarowność. Umożliwiają obejrzenie jeszcze nieistniejącego obiektu z ze wszystkich stron a także wprowadzenie koniecznych poprawek już na etapie planowania. Co więcej – co ma niemniejsze znaczenie są stosunko tanie, szybkie i łatwe w realizacji. Należy w tym miejscu zwrócić uwagę, także czym jest modelowanie 3D.

Czy praktyczna witryna (https://www.kamieniarstwo.pl/blaty-granitowe/) ma możliwość posiadać użyteczne informacje? Jasne, że tak! Sprawdź, wchodząc w odnośnik i przeczytaj dodatkowe odnośnie podnoszonego zagadnienia.

To kreowanie i modyfikowanie trójwymiarowych obiektów geometrycznych.

Wyróżniamy cztery główne metody modelowania, a mianowicie: projektowanie komputerowe za pomocą właściwego oprogramowania, skanowanie przedmiotów, modelowanie proceduralne i modelowanie fizyczne. Największym zainteresowaniem cieszy się pierwsza z wymienionych tu technik.