Wielkoformatowe ekrany pokazujące reklamy w mieście- jak zmieniły miasto?

przez | 13 grudnia 2021
Wielkoformatowe telebimy, zauważalne w niemal każdym sporym mieście, na koncertach, imprezach masowych, a także w obiektach handlowych. Stają się właściwością i cechą rozpoznawalną nowoczesnych miast.

Kto z nas nie kojarzy najbardziej znanego placu w Ameryce- Times Square. Kojarzy się on nam właśnie z przelewającej się przezeń cały dzień ferii barw, chwytliwych sentencji i słów zapraszających nas do kupna nowego, rewolucyjnego wyrobu. To właśnie telebim stał się obecnie nieodłączną częścią wystroju miast.

Telebim led

Autor: FlexVision.pl
Źródło: FlexVision.pl

Wyświetlacze takie są bardzo wygodne- przypuszczalnie dlatego uzyskały dużą popularność. Są one wykonane w konstrukcji modułowej, gdzie każdy pojedynczy ekran LED jak np tutaj, można łączyć ze sobą, komponując rozmaite powierzchnie- i nie mowa tu jedynie o powierzchniach płaskich. Ekrany można montować ze sobą na powierzchniach wklęsłych, czy wypukłych, okrągłych i prostokątnych.

Jeśli masz ochotę uzyskać więcej informacji na prezentowany temat, to znajdziesz je zapewne po przejściu do źródła – w tamtym miejscu są one bardzo fascynujące.

No dobrze, powiedzą jedni- ale w czym one niby są lepsze od opatrzonych billboardów? Wszak na tamtych też można pokazać ładną, kolorową, przykuwającą oko ilustrację. Jasne, jednak na klasycznej tablicy nie pokażemy ruchu, nie posłużymy się w naszej reklamie animacji – niczym znana każdemu reklama w TV.

Poza wieloma zaletami, telebim ma tymczasem też cechy, które niektórzy mogą przyjąć za wady. Najbardziej wyraźne pojawiają się po zmierzchu- chodzi o nadzwyczajnie intensywny charakter pokazywania obrazu. Żeby ekran led mógł wyświetlać wyraźny obraz w ciągu dnia, jego moc świecenia musi być trochę większa, niż w, dajmy na to, telefonach komórkowych. Wie o tym praktycznie każdy, kto usiłował w słoneczny dzień rozpoznać coś z ekranu swojego telefonu.

Jeżeli masz zamiar poznać tego typu temat bardziej i chcesz zbadać zagadnienie pod innym kątem, to więcej znajdziesz w treści (https://www.gohero.pl/pl/n/GoProsfera-51-Przecieki-o-GoPro-HERO-7/55) wpisu, który przeczytasz tutaj.

To co konieczne w ciągu dnia, po zmroku może sprawiać, że ekran zlokalizowany przy szosie będzie wywierało negatywny wpływ na bezpieczeństwo lub wygodę prowadzenia samochodu.

Prawo zostało już pod tym względem ukonkretyzowane i wskazuje gdzie i w jakich odległościach wolno jest stawiać tego typu reklamy. Ale może to i lepiej, że są jasne, w środku nocy wyświetlacz dodatkowo doświetla ulicę. No i dzięki niemu miasto jest nieco bardziej kolorowe.