W sytuacji, kiedy rzeczywiście dbasz o swój samochód, pożyteczne będą preparaty do czyszczenia

przez | 10 lipca 2021
Dla wielu kierowców samochód staje się wielkim powodem do dumy, w związku z czym chcą oni, żeby wyglądał naprawdę nieskazitelnie. W związku z tym nie żałują oni trudu i funduszy, by samochód okazał się naprawdę ładny oraz zadbany.

Najistotniejsza jest czystość

samochód marki Chrysler

Autor: jeremyg3030
Źródło: http://www.flickr.com

Nie da się pominąć faktu, że nawet najdroższy wóz będzie się źle prezentował, jeśli nie będzie odpowiednio często czyszczony. Polskie ulice wciąż pozostawiają sporo do życzenia, od czasu do czasu podróżuje się po bocznych duktach lub parkować na błotnistych parkingach. To wszystko pozostawia na wozie bardzo brzydkie ślady w formie smug błota czy warstwy kurzu. By wóz wyglądał rzeczywiście przyjemnie, powinien być czysty, tak na masce czy felgach, jak i wewnątrz. Należy zatem czasami oddać wóz do fachowej myjni, a także naturalnie zadbać o niego w swoim garażu.

W punktach z akcesoriami motoryzacyjnymi znajdziesz dużo środków czyszczących

Na szczęście nie można narzekać na brak fachowych oraz dobrze działających środków do czyszczenia i pielęgnacji wozu – porównaj na Shine4Car. W sklepach motoryzacyjnych można natrafić na bardzo bogaty asortyment środków, które gwarantują, że konserwacja pojazdu jest wyjątkowo łatwa. Pośród nich można spotkać liczne woski, szampony do siedzeń, preparaty do czyszczenia, jak również delikatne ręczniki z mikrofibry oraz gąbki, które doskonale sprawdzają się przy czyszczeniu (rekomendujemy sprawdzić -> opinie na nasz temat) i polerowaniu przeróżnych części pojazdu: deski rozdzielczej, szyb, karoserii. Należy wspomnieć, że odpowiednie kosmetyki dla auta (http://maxitec.pl/) zapewniają efektywność, jak również zabezpieczają przed zarysowaniem, korozją oraz pozostałymi szkodliwymi czynnikami.

Każdy element potrzebuje dobrze dobranego preparatu

Felgi na przykładzie Audi

Autor: CONCAVO WHEELS
Źródło: http://www.flickr.com

Wóz potrzebuje przeróżnych środków do pielęgnacji. Innego środka używa się podczas polerowania maski, a odmiennego w trakcie czyszczenia elementów aluminiowych. Przy czyszczeniu kołpaków oraz felg na wysokości zadania stanie preparat do czyszczenia felg, przy jego zakupie należy sprawdzić, do jakiego tworzywa jest skierowany oraz czy ma wygodny pojemnik, który ułatwi pielęgnację samochodu. Wspaniale sprawdzają się płyny w spreju, gdyż gwarantują wygodę oraz ograniczają zabrudzenia podczas szorowania felg.