W przypadku, jeżeli jesteś wymagającym konsumentem kawy, powinieneś zainwestować w profesjonalną kafatierę lub zaparzacz

przez | 26 lipca 2021
W Polsce nie brak smakoszy kawy. Ogromnym uznaniem cieszy się kawa parzona w ekspresie, gdyż smakuje wręcz wspaniale, jak też wydziela cudowny zapach. Oczywiście ekspresy są niesamowicie zróżnicowane – od tych na kapsułki po ciśnieniowe i parowe.

Przeważnie żeby wykonać znakomitą kawę, należy postawić na sprzęt z wyższej półki. Podobne maszyny niejednokrotnie bywają dość kosztowne, ale nie znaczy to, że trzeba rezygnować ze smacznej kawy. Na szczęście spotyka się też tańsze urządzenia, w których można przygotować smaczny napar.

Ciekawisz się owym zagadnieniem? Przeczytaj zatem jeszcze dalej (https://www.lontex.pl/serwis-samochodow-ciezarowych-tarnow) o tym wątku w nowym wpisie, który dla Ciebie opracowaliśmy. Myślimy, że Ci się spodoba.

Nie trzeba wydawać majątku

filiżanka kawy

Autor: Edsel Little
Źródło: http://www.flickr.com
W wypadku, kiedy nie stać nas na zakup profesjonalnego i kosztownego ekspresu do kawy, ale mimo to lubimy smak oraz aromat dobrej kawy, możemy decydować się na zaparzacze do kawy. To niewielkie urządzenia przypominające wyglądem dzbanek z filtrem węglowym (przetestuj w promocji dzbanek z filtrem węglowym -> tu) (kliknij ten link). Bywają one dużo tańsze aniżeli ekspresy ciśnieniowe, a można w nich przygotować naprawdę pyszną kawę. Takie zaparzacze do kawy bywają dostępne w niezwykle rozległym wachlarzu cenowym, bo można zakupić tego rodzaju wyposażenie już za kilkanaście złotych, lecz równie dobrze można zdecydować się na takie, które kosztuje kilkaset.

Można wybrać także kawiarkę

Kafetiery włoskie, zwane też kawiarkami stają się w naszym kraju coraz bardziej popularne . To doskonała alternatywa, jeżeli pragnie się przyrządzić kawę przypominającą włoskie espresso. Na regałach polskich sklepów z elektroniką można napotkać mnóstwo typów takich urządzeń, dzięki czemu konsumentom nie bywa łatwo wybrać jeden określony. Przy wyborze kawiarki trzeba patrzeć na pojemność urządzenia, jak również na tworzywo, z jakiego zostało zrobione. Nabywając kawiarkę potrzeba pomyśleć o tym, że taka kawa będzie sporo mocniejsza aniżeli ta z ekspresu czy zwyczajna sypana.


Jak wybrać urządzenie do parzenia kawy

W sprzedaży spotyka się mnóstwo urządzeń do przygotowywania kawy, jak wybrać to idealne dla siebie? Najlepszą wskazówką okaże się odpowiedź na pytanie: jaką kawę się najbardziej lubi. Jeśli będzie to kawa mocna, jak włoskie espresso, warto decydować się na sprawunek kawiarki albo ekspresu ciśnieniowego. Ale gdy naszym ulubionym napojem są cappuccino bądź inne wersje słodkich kaw – najlepiej wybrać ekspres na kapsułki lub urządzenie pozwalające na przygotowanie takich kawowych smakołyków.