W miejsce standardowej reklamy

przez | 3 września 2021
Każde przedsiębiorstwo (dotyczy to zarówno gigantów w danej dziedzinie, jak również przedsiębiorców dopiero rozpoczynających swoją działalność), aby zdobywać klientów musi myśleć o rozsądnej i perspektywicznej formie reklamy, która wyróżni się z tłumu konkurencji. Nie jest to łatwe zadanie, a na dodatek wiele trudności wprowadza tutaj internet, który na wielu płaszczyznach powoduje – zamiast udogodnienia – niepotrzebny chaos informacyjny.

Reklama online

Autor: Metro Atlanta Marketing Association
Źródło: http://www.flickr.com
W jaki sposób zatem można przebić się przez reklamę innych firm? To pytanie wymaga rozpatrzenia kilku jego aspektów, związanych głównie z wybranym medium, za pomocą którego firma zamierza się reklamować. (polary z nadrukiem) Najkorzystniejszym cenowo rozwiązaniem, które pomaga zaistnieć w głównej mierze firmom o krótkim stażu, jest prosta reklama internetowa w postaci własnej strony informacyjnej, dzięki której firma zaczyna istnieć w internecie. Do tego niezbędnym posunięciem jest umieszczenie swojej działalności w Google (zobacz Na czym polega pozycjonowanie stron firmowych?) czy w przeglądach specjalistycznych oraz rozmaitych zestawieniach firm.

Zwykle okazuje się jednak, że reklama w sieci nie spełniła oczekiwanych nadziei – na przykład nie udało się odnotować zadowalającej ilości klientów, albo wejścia na stronę internetową firmy są rzadkie. W takich przypadkach efektywnym i równie niedrogim rozwiązaniem może być wykorzystanie lokalnej formy reklamy.

Niekonwencjonalna reklama

Autor: driver Photographer
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli przykładowo dana firma funkcjonuje na terenie Bytomia, świetnym pomysłem może być chociażby ekran led w Bytomiu. W Polsce wykorzystanie reklamy ledowej, zarówno w obszarze miejskim, jak również przy placach parkingowych supermarketów czy centrów handlowych, jest stosunkowo nowym pomysłem.

Jeśli musisz szybko wyszukać zbliżone materiały odnoszące się do omawianego zagadnienia, zobacz dodatkowe info na innej tego typu stronie.

Nowatorskość tego rozwiązania powoduje, iż przyciąga ono uwagę o wiele częściej, niż choćby standardowe formy reklamy zewnętrznej jak szyldy czy banery.

Największym plusem ekranów LED jest ich widoczność (trzeba pamiętać, że ich kontrastowy obraz jest doskonale widoczny w różnych warunkach atmosferycznych), a zdecydowana większość z nich jest zlokalizowana w miejscach wzmożonego ruchu samochodowego lub pieszych. W wielu wypadkach nowoczesna forma reklamy może przynieść więc firmie niezaprzeczalne korzyści. Ekrany ledowe są stale zauważane przez potencjalnych klientów, a ich ciekawa forma może okazać się znacznie bardziej skuteczna niż zwykła reklama.