W jakim momencie trzeba zamienić opony zimowe na opony letnie?

przez | 10 lipca 2021
Wszelki kierowca winien zapewne wiedzieć w jakim momencie trzeba zamienić opony zimowe na opony letnie. Przyjmuje się, iż wymiany opon na letnie dokonujemy wówczas gdy średniodobowa temperatura wynosi ponad 7 stopni Celsjusza.

z branży

Autor: Alexander Nie
Źródło: http://www.flickr.com
Powinno się więc monitorować bieżącą pogodę oraz temperaturę, bowiem dzięki temu będziesz wiedzieć w jakim momencie nastąpi czas na wymianę opon na letnie. Jeżeli przez czas mniej więcej dwóch tygodni utrzymuje się pozytywna temperatura w wysokości 6-7 stopni to wskazane jest zaopatrzyć już swój samochód w opony letnie warszawa. Opony letnie różnią się parametrami od zimowych opon, są one twardsze oraz bardziej niezłomne na zużycie w lecie, dzięki oponom letnim jazda na drodze staje się o wiele bardziej pewna.

Wszystkie opony przystępne na rynku głównie mają na celu bezpieczeństwo kierowcy i wygodę podczas jazdy, wskutek tego potrzebne jest używanie odpowiednich opon w danej porze roku. Zimą stosujemy opony zimowe, jakie są dostosowane do zimowych warunków, takich jak śliskie drogi, śnieg bądź ujemna temperatura, z kolei latem stosujemy opony letnie, jakie mają o wiele lepszą powierzchnię styku z powierzchnią suchą oraz zezwalają na lepsze hamowanie. Wszystko to zawdzięczają mniejszej liczbie rowków oraz nacięć, odwrotnie jest w wypadku opon zimowych. Ponadto jazda na letnich oponach jest także cichsza, nieraz opony (witryna przedsiębiorstwa: wypełnianie opon) letnie sprawiają, że zużywa się także mniejsza ilość paliwa.

pojedyncza opona

Autor: Adam Gaeth
Źródło: http://www.flickr.com
Wybierając opony letnie wypada zwrócić uwagę też na ich parametry oraz typ, bo nie każde opony letnie warszawa (odnośnik www) będą pasować do wszelkiego modelu samochodu. Podczas kupna letnich opon powinno się więc wziąć pod uwagę właściwy rozmiar opony, indeksy ładowności lub prędkości, dodatkowo zwróć też uwagę na poziom hałasu który wywołuje dana opona czy na ich przyczepność.

Czy podnoszona tutaj problematyka jest dla Ciebie zajmująca? Jeżeli tak, to uzupełniające informacje zobacz pod adresem (https://transcomp.pl/oferta/ocena-stanu-nawierzchni/), który zobaczysz tutaj. One też Cię zaabsorbują.

Dzięki temu jazda na oponach letnich będzie dla Ciebie nie jedynie bezpieczniejsza, ale także o wiele bardziej wygodna, a wiadomo, że komfort w czasie jazdy wozem ma dla wielu kierowców nadzwyczaj istotne znaczenie.