W jaki sposób zamówić rzetelną firmę sprzątającą

przez | 26 lipca 2021
Z roku na rok we Wrocławiu buduje się coraz więcej biurowców. Większość z nich budowana jest w bardzo interesującej lokalizacji, w niedaleko centrum miasta. To zachęca większe przedsiębiorstwa, które często wynajmują wielko metrażowe przestrzenie biurowe. Dzięki temu tworzy się kolejne miejsca pracy oraz rośnie zapotrzebowanie na outsorcingowe usługi, które sprzyja rozwojowi małej i średniej przedsiębiorczości.

sprzątanie

Autor: Craig Dietrich
Źródło: http://www.flickr.com
W większych miastach coraz lepiej działają niezawodne firmy sprzątające, które oferują standardowe prace zarówno dla klientów instytucjonalnych. W pierwszym wypadku są to głównie urzędy, jednostki szpitalne, przedszkola i i inne placówki. Firmę można wynająć na zasadzie outsorsingu, tym sposobem nie mamy obowiązku utrzymywać swojego personelu sprzątającego. Jest to korzystne rozwiązanie, gdyż przedsiębiorstwa tego typu posiadają nie tylko właściwy sprzęt, lecz także lepiej przeszkolonych pracowników.

Przeważnie z firmą tego pokroju możemy podjąć cykliczną współpracę lub na jednorazowe zlecenie,na przykład po większym remoncie biura. Trzeba skontrolować, czy usługodawca jest elastyczny w sprawie godzin pracy, gdyż niektóre firmy działają w systemie zmianowym. Wówczas możemy w zależności od indywidualnej potrzeby zlecić serwis o różnej godzinie.

Prezentowany pomocny serwis (http://www.ambro.pl/przewoz-aut-osobowych-z-irlandii) ma dane, które omawiają ten wątek, zatem jeżeli masz chęć zgłębić temat – zapraszamy do nas!

W standardowej umowie znajdziemy

sprzątanie

Autor: osseous
Źródło: http://www.flickr.com

pełen zakres obowiązków kontrahenta (kliknij, żeby dowiedzieć się więcej).

Na przykład sprzątanie biur Wrocław obejmuje zazwyczaj: regularne wycieranie kurzu z mebli, jak również urządzeń, tj. niezbędnych monitorów, dokładne odkurzanie dywanów, mycie drzwi i oszklonych elementów, czyszczenie podłóg, jak również utrzymanie czystości we wszystkich pomieszczeniach socjalnych i sanitarnych. Okresowo prace są poszerzane o mycie okien lub pranie dywanów. Powinno się również nie zapominać nie tylko o wnętrzu pomieszczeń biurowych, ale również (wróć) o terenach wokół. Profesjonalne usługi nierzadko obejmują również prace porządkowe terenów zielonych wokół biura. Jeśli sytuacja tego wymaga możemy również wykupić specjalny pakiet porządkowy, na wypadek niewielkich awarii w biurze. W przypadku, gdy coś się niespodziewanie uszkodzi, firma wysyła właściwego specjalistę, który szybko naprawi usterkę (skontaktuj się).