W jaki sposób współczesne technologie informatyczne poróżniły nieco twórców niematerialnej rzeczywistości

przez | 10 lipca 2021
Rozwój informatyki całkowicie odmienił współczesną rzeczywistość w biurach firm na całym globie. To znacznie ułatwiło pracę tak sekretarkom, jak i biznesmenom. Chociaż przyniosło tak dużo dobrego, to z innej strony podzieliło samych teleinformatyków, których zdania w tych samych zagadnieniach pozostają całkiem odmienne.

chmura

Autor: Chris Potter
Źródło: http://www.flickr.com

A co powoduje, że przedstawiciele tej samej dziedziny nauki doradzają swoim dyrektorom różne rozwiązania? Jedną z możliwych przyczyn bywa sam wspomniany, a zarazem gwałtowny rozwój techniki. Do nowości wybrani faceci, bo to oni standardowo pełnią funkcję naczelnych informatyków, podchodzą z nieukrywanym dystansem. Jednym z zagadnień, który wzbudza sporo kontrowersji bywa hosting w chmurze.
Już dawno minęły dekady, kiedy dane przechowywano tylko na dysku firmowego komputera. Wraz z erą nadejścia internetu coraz większego znaczenia przybiera możliwość używania informacji, często poufnych, z każdego miejsca na naszym globie. Skoro nie pozostają one przechowywane w firmowym komputerze, to trzeba znaleźć usługodawcę, który przechowa je za nas.

To zagadnienie jest dla Ciebie ciekawe? To zobacz także podobne źródła, posiadające nie mniej wciągające informacje na ten wątek.

Za taką pomoc trzeba oczywiście płacić co kwartał, bo utrzymanie serwerów słono kosztuje (dowiedz się więcej na hosting w chmurze nie zostało utworzone przypadkowo. Wystarczy skierować wzrok na chmury, które kłębią się nad polskim niebem, żeby uzmysłowić sobie, że są one widziane z wielu okolicznych miejscowości. W przypadku informacji firmowych staje się bardzo podobnie, a nawet lepiej – każdy menedżer posiada do nich dostęp, nawet lecąc na urlop na Sri Lankę.

napis cloud computing

Autor: Perspecsys Photos
Źródło: http://www.flickr.com

O tej zalecie wspominają wszyscy zauroczeni tym nowoczesnym wyjściem z sytuacji.

Zainteresował Cię ten post? Namawiamy Cię zatem dalej – do naszej następnej strony. Tam czekają na Ciebie zajmujące newsy.

Każdy, kto ma skrzynkę mailową marki Google wie, że ta firma również w ramach wspomnianego konta upublicznia aplikacje, gdzie możemy bez żadnych niebezpieczeństw magazynować dane i co najważniejsze, posiadać do nich dostęp przez internet i przez cały czas.
Natomiast przeciwnicy hostingu uświadamiają innym, że wspominane rozwiązanie jest jeszcze mało stabilne. Płaci się duże pieniądze za niedopracowane rozwiązania, podczas gdy można zaangażować specjalistę od komputerów w opiekę nad firmowym serwerem – takie wyjście z problemowej sytuacji dla wybranych przedsiębiorców jest najrozsądniejsze (przeczytaj szczegóły). A tak naprawdę nad odpowiednim rozwiązaniem dobrze jest się zastanowić i dopasować go do indywidualnego przypadku.