W jaki sposób uzupełnić braki kadrowe, aby było tanio oraz komfortowo?

przez | 10 lipca 2021
Aktualnie mnóstwo firm boryka się z kłopotem znalezienia fachowców na wolne stanowiska. Trudno samemu odnaleźć się na specyficznym rynku pracy, głównie w małych miastach. Zamieszczane ofert pracy w Powiatowych Urzędach Pracy jak również na konkretnych stronach internetowych bywa wielce zajmujące. Dlatego właśnie narodziła się nowa propozycja. Otóż w celu zaspokojenia potrzeb rynku pojawiły się przedsiębiorstwa świadczące usługi body leasing. Pracownicy takich firm specjalizują się w tworzeniu bazy danych i przyjmowaniu do pracy osób na zlecenie własnego klienta. Tak więc starczy zgłosić do tego typu przedsiębiorstwa zapotrzebowanie na outsourcing specjalistów IT, aby w niedługim okresie otrzymać parę kandydatur na proponowane miejsce.

Jeżeli ten wpis jest dla Ciebie interesujący oraz masz chęć poznać większą ilość danych na przedstawiany temat, to pojawiła się pełna notka (http://www.contra-odszkodowania.pl/szkoda-calkowita-z-oc-sprawcy/), którą dobrze jest zobaczyć.

Body leasing polega na najmowaniu fachowców do napomkniętych wyżej zadań z IT u klienta w długim czy też krótkim okresie.

pracownicy

Autor: Sylvain Kalache
Źródło: http://www.flickr.com

Taki outsourcing specjalistów IT sprawdza się w przedsiębiorstwie, gdy zaistnieje potrzeba zdobycia pracownika z konkretnymi zdolnościami wyłącznie na określony okres a zatrudnienie na umowę o pracę jest nieopłacalne – czytaj nieco więcej . Wynajem konsultantów pozwala uniknąć albo zredukować dużą cząstkę wydatków, które najczęściej powstają przy procesie nabywania nowego specjalisty na etat. Przy tej technice odchodzą wydatki powiązane z rekrutacją. Nie ma potrzeby szkolić nowo zatrudnionego specjalisty i adaptować go w nowym miejscu. Ponadto nie ponosi się kosztów powiązanych z urlopami albo zwolnieniem chorobowym. Ponadto obecność osoby z innego miejsca daje jeszcze jedną dodatkową korzyść w postaci nowatorskiego spojrzenia na przygotowywany projekt.

Zatem body leasing pozwala w prosty jak też dużo tańszy sposób uzupełnić braki stanowiskowe w konkretnym okresie. Wystarczy zatem znaleźć firmę wykonującą takie usługi, by zlecić jej uzupełnienie wolnego miejsca na wytypowany czas. To do wynajętej firmy outsourcingowej należy zamieszczenie ofert pracy w odpowiednich miejscach i przeprowadzenie procesu rekrutacji. Taka przedsiębiorstwo zatrudnia konkretnego specjalistę i w pełni za niego odpowiada. Wszelkie papiery jak również rozliczenia robione są przez najęte firmy outsourcingowe – .